Hrvatska u nastavku slomila otpor Srbije i stigla do nove pobjede

Hrvatska rukometna reprezentacija
Autori Drago Hudika, Hina
13.01.2020.
u 21:57
Hrvatska u drugi krug, koji se igra u Beču, prenosi maksimalna dva boda, pa dvoboj sa Srbima nema neku rezultatsku važnost. No Červarova družina ima želju prvi dio natjecanja završiti maksimalnim učinkom

Hrvatski rukometaši završili su prvi krug natjecanja s maksimalnim učinkom. U 3. kolu  Skupine A Červarovi su izabranici pobijedili Srbiju sa 24:21 (8:10).

Naši rukometaši su u 42. minuti krenuli u preokret, zabili smo pet golova u nizu i stigli do rezultatskog preokreta.

>> Hrvati na tribinama sasvim zasjenili Srbe, prekrasna navijačica zapalila atmosferu

Rukomet atmosfera

Nakon što smo napravili prednost od pet golova razlike utakmicu smo mirno priveli kraju. Hrvatska u drugi krug prenosi dva boda.

Utakmica sa Srbijom nije imala rezultatsku važnost. Hrvatska je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto u skupini, dok je Srbija bila bez izgleda za prolaz.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 5-2, uz čak šest obrana Marina Šege u prvih 10 minuta susreta. Međutim, u nastavku prvog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, okrenula je rezultat i na odmor je otišla s dva gola razlike (10-8).

Srbija je držala vodstvo i u prvih 15 minuta nastavaka, no Hrvatska tada radi seriju 5-0 i od minus dva (12-14) bježi na +3 (17-14). Deset minuta prije kraja imali smo +6 (21-15) i do kraja susreta obranili smo vodstvo za konačnih 24-21.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak s po pet golova, dok su Luka Cindrić, Zlatko Horvat i Igor Karačić zabili po tri gola. Sjajni Marin Šego utakmicu je završio s 15 obrana. Kod Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić s četiri gola.

U drugom susretu u skupini Bjelorusija je u izravnom okršaju za prolaz pobijedila Crnu Goru s 36-27 (17-11). Bjelorusija je ovom pobjedom osigurala nastavak natjecanja, ali u drugi krug ide bez bodova.

Mikita Vailupau sa sedam, te Siarhej Šilović i Artsem Karalek s po pet golova predvodili su Bjelorusiju, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Vladan Lipovina s pet i Filip Vujović s četiri gola.

Hrvatska je završila natjecanje u skupini A s tri pobjede i u drugi krug prenosi dva boda. Dalje, ali bez bodova ide i Bjelorusija, dok je za Crnu Goru i Srbiju EP završilo.

Osim Hrvatske u skupini I igrat će i Španjolska, Njemačka, te Bjelorusija. Hrvatska i Španjolska sele u Beč s po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom.

Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?