IDU PO 25. MJESTO

Hrvatske rukometašice večeras zaključuju nastup na SP-u, evo gdje ih možete pogledati

Foto: Sasa Pahic Szabo/kolektiff
Hrvatske rukometašice večeras zaključuju nastup na SP-u, evo gdje ih možete pogledati
10.12.2025.
u 09:40
Rukometašice Hrvatske danas (18.30 sati, RTL 2) igraju u finalu President kupa protiv Kine, svoju posljednju utakmicu na SP-u koje igra u Nizozemskoj i Njemačkoj
Pogledaj originalni članak

Rukometašice Hrvatske danas (18.30 sati, RTL 2) igraju svoju posljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu koje se igra u Nizozemskoj i Njemačkoj. Igrat ćemo u finalu President kupa protiv Kine, odnosno tko pobijedi, osvojit će 25. mjesto na Svjetskom prvenstvu. To je najlošiji plasman hrvatskih rukometašica u povijesti svjetskih prvenstava. Do sada je najlošiji plasman bilo 18. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj 2021. godine.

Kini je ovo čak 19. nastup na svjetskim prvenstvima. Najbolji rezultat ostvaren je u prvom nastup 1986. godine kada su Kineskinje osvojile deveto mjesto. Prije četiri godine bile su posljednje jer su se zbog COVID-a 19 povukle s natjecanja usred prvenstva, a u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj 2023. godine bile su 28.

Pomalo nestvarno zvuči podatak da je Kina na Olimpijskim igrama u Los Angelesu 1984. godine osvojila broncu. S prosjekom od 21 godine i 83 dana, Kina je najmlađa reprezentacija ovog svjetskog prvenstva. Sve igračice igraju u domaćoj ligi. Hrvatska je dosad s Kinom igrala dvaput na SP-ima. Prvi put 2005. u Rusiji (35:2), te drugi put u Švedskoj 2023. (39:13).

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

Avatar KlimaveLaži
KlimaveLaži
09:58 10.12.2025.

Gledao sam dvije utakmice,dalje nisam mogao. Očajne su !