Slaven Belupo - Hajduk
19.10.2014.
u 20:52
U Koprivnicu je stiglo nekoliko stotina pripadnika Torcide, bili su jako bučni. I oni su tražili sva tri boda, iako se prošle sezone nisu u pitomoj Podravini dobro proveli.

Hajduk je slavio kod Slavena Belupa s minimalnih, ali slatkih 0:1. Nedjeljni večernji termin, nakon što su odigrane sve niželigaške utakmice u okolici, odgovarao je gledateljima koji su gotovo do posljednjeg mjesta ispunili koprivnički stadion.

Optimizam se među domaćim pristašama širio velikom brzinom. Kao da su svi bili uvjereni u pobjedu kojom bi farmaceuti skočili sa zadnjeg na sedmo mjesto HNL-a. Optimizam su vjerojatno temeljili na okrnjenom sastavu gostiju, ali i nizu Slavena od pobjede i dva remija, među kojima i protiv Dinama.

Tudor nije mogao računati na Gotala, Maglicu, Mezgu, Vršajevića i Milića. Kouassi je nekako osposobljen za igru. U Koprivnicu je stiglo nekoliko stotina pripadnika Torcide, bili su jako bučni. I oni su tražili sva tri boda, iako se prošle sezone nisu u pitomoj Podravini dobro proveli. U prvoj utakmici su spašavali bod u zadnjim minutama, a u drugoj su poraženi s uvjerljivih 3:0. Ta utakmica ostala je zapamćena i po incidentu jer je Tudor nogom kročio u teren pa je isključen i kasnije kažnjen sa šest utakmica zabrane vođenja Hajduka.

Prvu ozbiljnu priliku imao je Slaven u 25. minuti. Crepulja je pucao snažno kraj gola. Odmah potom Mirić je iz daljine odapeo još jače, ali Kalinić čudesno spašava. Hajduk je imao više od igre, ali nedostajalo im je mirnoće. Sve do 32. minute kada je Kouassi ubacio, a lopta se od Edsona odbila do Sušića. Slobodan put do mreže s 15-ak metara nije propustio.

Farmaceuti su mogli izjednačiti u 48. minuti. Mirić je sjajno pronašao Glavinu, no on neometan s 10-ak metara puca nebo pod oblake. U 65. minuti Ozobić je promašio mrtvaca. Kalinića je mogao pitati u koju stranu želi udarac, a na kraju mu je ovaj  maestralno skinuo loptu. Melnjak je u 76. probao iz daljine, ali iznad vratiju.

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?