Gorica slavljem na Rujevici režirala veliku dramu u borbi za Europu

Rijeka - Gorica
03.02.2019.
u 19:33
Osijek, Lokomotiva i Rijeka sada imaju 34 boda, a plasman u Europu traže i Gorica te Hajduk.

Nogometaši Gorice svladali su Rijeku na Rujevici 3:1 unatoč tome što je u uvodnim minutama izgledalo kao da će domaćin lako upisati tri boda. Rijeka je povela pogotkom Acostyja već u šestoj minuti, potom dvaput pogodila gredu, no Gorica je u nastavku zbila redove i režirala preokret.

Zahvaljujući takvom ishodu, nastala je velika gužva u borbi za drugu, treću i četvrtu poziciju, budući da se sada pet momčad nalazi unutar osam bodova, odnosno u prilici da dohvate Europu.

Osijek je 19. kolo zaključio na drugoj poziciji s 34 boda, isto toliko imaju Lokomotiva i Rijeka, a Gorica se toj grupi približila na samo četiri boda. Iz utrke ne treba otpisati niti Hajduk koji je na šestom mjestu s 26 bodova.

Dinamo je svima nedohvatljiv te bi se moralo dogoditi čudo da ne osvoji novi naslov prvaka (48 bodova).

Gorica je na Rujevici ostvarila devetu ovosezonsku pobjedu, a do tri boda su je odveli Zwolinski koji je iz najstrože kazne pogodio za 1:1 u 30. minuti, Dvorneković koji je goste u 57. minuti doveo u vodstvo, te Lovrić koji je u 86. minuti zaključio pitanje pobjednika.

Podsjetimo, u prvoj nedjeljnoj utakmici Hajduk je na gostovanju svladao Osijek s 1:0 pogotkom Mije Caktaša.