STIGLI RODBINA I PRIJATELJI

Doček mladih olimpijaca iz Buenos Airesa

Foto: Reuters/Pixsell
Doček mladih olimpijaca iz Buenos Airesa
22.10.2018.
u 00:30
- Osjećam se stvarno presretno s dva odličja oko vrata po povratku s prvim Olimpijskih igara, a uz to, bila sam i nositeljica hrvatske zastave na svečanosti zatvaranja Igara, ne znam što bih  više poželjela - kazala je Puljiz.
Pogledaj originalni članak

U zagrebačkoj Zračnoj luci Franjo Tuđman rodbina i prijatelji priredili su doček mladim hrvatskim olimpijcima i olimpijkama na povratku s Olimpijskih igara mladih u Buenos Airesu.

Najviše cvijeća dobile su srebrne rukometašice na pijesku, ujedno i jedina nam ženska ekipa na OIM-u, a dojam najsretnije osobe ostavila je sjajna judašica Ana Viktorija Puljiz, okićena ekipnim zlatom i pojedinačnom broncom oko vrata. 

- Osjećam se stvarno presretno s dva odličja oko vrata po povratku s prvim Olimpijskih igara, a uz to, bila sam i nositeljica hrvatske zastave na svečanosti zatvaranja Igara, ne znam što bih  više poželjela - kazala je Puljiz.

Srebrna rukometašica na pijesku Mia Bošnjak vratila se ranije u odnosu na suigračice, ali ih je dočekala s kolajnom oko vrata. 

- Zbog školskih i klupskih obveza morala sam se vratiti koji dan prije suigračica i sada sam im na dočeku kako bismo i ovom prilikom bile kompletne, zapravo - ono što smo cijelo vrijeme bile u Buenos Airesu - prava ekipa - kazala je Bošnjak.
 
Najveće mlade uzdanice hrvatskog veslanja, braća Lončarić, bili su i previše samokritični za svoj nastup i ukupno šesto mjesto.  

- Sve je bilo OK do polufinala, u kojem smo napravili pogrešku koja nas je koštala finala i borbe za medalje. 

Osim što je to bila disciplina veslačkog sprinta na 500 m, potpuno nekompatibilna za njihove utrke na 2000 m, veslačice Izabela Krakić i Aria Cvitanović pojasnile su i dodatne probleme s kojim su se suočile: 

- Staza je imala okomite zidove i kako je stalno bilo vjetrovito, valovi su sve nas prilično ljuljali, bilo je čak i prevrtanja, a to za veslanje baš i nisu dobri uvjeti. Naprosto nismo naviknute na to - izjavila je Aria Cvitanović.

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.