IZNENAĐENJE

Šok za modre! Dinamo izgubio od najlošije momčadi lige, Hajduk ostao na prvom mjestu

Varaždin - Dinamo
Autori Hina, Marko Pavić
21.09.2019.
u 20:52
Dinamo je u 9. kolu iznenađujuće poražen kod Varaždina (1:0). Varaždinci su do danas bili posljednja momčad lige, a ovo im je prva pobjeda u sezoni.

Varaždin je u prvih osam kola bio bez pobjede i osvojio samo četiri boda, a prvu pobjedu iznenađujuće je dohvatio protiv prvaka. Dinamu je pak ovo bio drugi poraz ove sezone nakon poraza u Splitu od Hajduka sa 0:1.

Tri dana nakon velike pobjede u Ligi prvaka protiv Atalante, Nenad Bjelica je na travnjak varaždinskog stadiona poslao momčad s čak devet novih igrača. Jedino nije mijenjao stopere, Theophila-Catherinea i Perića.

Dinamo je dominirao cijeli susret, no nikako nije uspio probiti domaću obranu. Odlučio je pogodak kamerunskog veznjaka u 62. minuti. Štefulj je ubacio, lopta se odbila od Ivanušeca do Guere koji je prošao Theophila-Catherinea i zabio za 1:0. Dinamo je mogao izjednačitiveć  četiri minute kasnije, no Gavranović je pogodio okvir gola.

Najbolju priliku modri su imali u 84. minuti kada je Gojak s nekoliko metara prebacio gol.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 16 bodova, Dinamo na drugom mjestu također ima 16 bodova, dok je Lokomotiva treća sa 14 bodova. Splićani sutra igraju s Interom i mogu se odvojiti na plus tri ispred najvećeg rivala.

Varaždin je prvom pobjedom prepustio začelje Interu.

ZAKONSKA OBVEZA

Liječnici prisiljeni ljude prijavljivati policiji: 'Pridržavat ćemo se toga, nema razloga da se zbog toga ljute na nas'

Za privremenu nesposobnost do 6 mjeseci samo upozorenje, a ako je razdoblje nesposobnosti dulje, liječnik je dužan javiti to policiji. Obaveza je to svakog liječnika koji je obavio pregled ili liječio vozača, kao i njegova izabranog odnosno obiteljskog liječnika, a propisuje je Pravilnik o zdravstvenim pregledima vozača i kandidata za vozače koji stupa na snagu sljedeći tjedan.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?