Bogdanović opet odličan u još jednom porazu Brooklyna

02.03.2016.
u 10:24
Golden State Warriorsi su sinoć igrali bez Stephena Curryja koji je ozlijedio gležanj, ali su i bez njega slavili, iako tek nakon produžetka

Iako su Brooklyn Nets drugu večer zaredom upisali poraz, sinoć od Los Angeles Lakersa, Bojan Bogdanović je opet dobro odigrao i zabio 18 koševa, dok je Mario Hezonja zabio samo dva u porazu Orlando Magica od Dallas Mavericksa.

Lakersi su do pobjede od 107:101 došli na krilima raspoloženog dvadesetogodišnjeg rookieja D'Angelo Russella koji je zabio 39 koševa, od toga 16 u zadnjoj četvrtini. Bogdanović, kojem je ovo četvrta utakmica u prvoj petorci, odigrao je 31:01 minutu i uz 18 koševa upisao sedam skokova te tri asistencije za Brooklyn. Russell je pogodio tricu 53 sekunde prije kraja, a zatim osmu na utakmici 30 sekundi do kraja za pobjedu Lakersa. Jordan Clarkson je dodao 16 koševa uz sedam asistencija i isto toliko skokova za prvu pobjedu Lakersa nakon osam poraza. Brook Lopez je predvodio Netse s 23 koša, Thaddeus Young je dodao 19 uz 15 skokova.

Dallas Mavericksi su sa 121:108 slavili protiv Orlando Magica, a naš Mario Hezonja je u 15.21 minuti zabio samo dva koša uz dva skoka i jednu asistenciju. Wesley Matthews je predvodio Dallas s 21 pogotkom. Mavericks su imali šut iz igre 56 posto, najviše ove sezone. Zaza Pachulia upisao je svoj 24. double-double ove sezone sa 17 pogodaka i 10 skokova, a 17 koševa je dodao i .J. Barea. Dirk Nowitzki je ubacio 19 koševa, a Chandler Parsons 17.

Kod Magica je najbolji bio Ersan Ilyasova s 22 postignuta pogotka, Nikola Vucevic je ubacio 18, sve u prvom poluvremenu. Dallas je vodio sa 69-61 nakon prvog poluvremena, a drugo je poluvrijeme otvorio serijom 13-0.

Golden State Warriorsi su sinoć igrali bez Stephena Curryja koji je ozlijedio gležanj, ali su i bez njega slavili, iako tek nakon produžetka. Svladali su Atlanta Hawkse sa 109-105. Draymond Green je pogodio tricu 40.2 sekunde do kraja.

Najbolji strijelac Warriorsa bio je Klay Thompson koji je utakmicu završio s 26 pogodaka. Za Warriorse je ovo 43 pobjeda na domaćem terenu u regularnom dijelu sezone i 25. zaredom ove sezone. Golden State (54-5) se može izjednačiti s rekordom Chicago Bullsa od 44 utakmice bez poraza na domaćem terenu iz razdoblja od 30. ožujka 1995. do 4. travnja 1996. u četvrtak kada dočekuju Oklahoma City. Također su u lovu na rekord Bullsa iz iste sezone od 72 pobjede.

Paul Millsap promašio je tricu 24 sekunde prije kraja regularnog dijela utakmice, a onda su Thompson i Bogut promašili svaki po potencijalni pobjednički šut u zadnjim sekundama. Millsap je zabio 19 koševa za Atlantu koja je nadoknadila zaostatak od 14 koševa i tako utakmicu odvela u produžetak.

>>Dirljiva priča obišla svijet: Teško bolesni otac došao pogledati sinovu utakmicu!

Rezultati:

Charlotte Hornets - Phoenix Suns           126-92
Miami Heat - Chicago Bulls                 129-111
New York Knicks - Portland Trail Blazers    85-104
Dallas Mavericks - Orlando Magic           121-108
(Mario Hezonja je igrao 15:21 minutu, ugrabio dva skoka, upisao jednu asistenciju i zabio dva koša()Golden State Warriors - Atlanta Hawks      109-105 (produžetak)
Los Angeles Lakers - Brooklyn Nets         107-101
(Bojan Bogdanović je igrao 31:01 minutu, ugrabio sedam skokova, upisao jednu asistenciju i zabio 18 koševa)

4. Denver 23 37 .383 19
5. Minnesota 19 41 .317 23