putovanja

Ovo je prva stvar koju će kabinsko osoblje primijetiti kada uđete u avion

Foto: Thinkstock
Ovo je prva stvar koju će kabinsko osoblje primijetiti kada uđete u avion
05.03.2019.
u 07:51
Kabinsko osoblje uočava i putnike koji su jače građe, u boljoj formi i sl., za slučaj nekakvih neželjenih situacija kako bi ih odmah mogli zamoliti za pomoć i eventualnu hitnu evakuaciju, ako bude potrebna.
Pogledaj originalni članak

Netko od članova kabinskog osoblja uvijek će vas dočekati na vratima zrakoplova prilikom ukrcavanja. I pritom vas lijepo pozdraviti. S osmijehom. Pomoći će vam i sa spremanjem ručne prtljage u pretince iznad vas...

No, nije to sve. Kada ulazite u zrakoplov, osim pozdrava, stjuard ili stjuardesa ima još jednu zadaću: proučiti svakog putnika.

"Putnici misle da ih samo pozdravljamo na vratima",  kaže Jay Robert za HuffPost.

"Iznenadili biste se kada biste znali koliko prijetnji eliminiramo u toj fazi prije leta. Mogućnost kašnjenja zbog putnika, eventualno agresivno ponašanje putnika, panika zbog straha od letenja i sl. Ovo je prva faza eliminiranja prijetnji i briga za sigurnost i zdravlje putnika u zrakoplovu i cijele posade"

Kabinsko osoblje "prati" osobe koje se doimaju sumnjivo, boelsno, pijano i sl., odnosno, zapisuju broj sjedala takvih osoba pri njihovu ulasku u zrakoplov i imaju ih pod budnijim okom, pojašnjava Shreyas P, stručnjak za sigurnost putnika.

Osim toga, kabinsko osoblje uočava i putnike koji su jače građe, u boljoj formi i sl., za slučaj nekakvih neželjenih situacija kako bi ih odmah mogli zamoliti za pomoć i eventualnu hitnu evakuaciju, ako bude potrebna. 

"Ako me netko ne gleda u oči prilikom ukrcaja, to je signal da tog putnika treba imati na jačem oprezu. Možda je u strahu od leta, možda ima privatne probleme, možda ga muči nešto što bi se moglo odraziti i tijekom leta i utjecati i na druge putnike", pojasnila je Stephanie Mikel iz Southwest Airlinesa.

Pogledajte i video Bikini ples u zrakoplovu

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.