Što, kako i za koga?

Ugledni New York Times piše o umjetničkom kolektivu WHW

Foto: arhiva
Ugledni New York Times piše o umjetničkom kolektivu WHW
17.10.2012.
u 23:32
Iduće godine kolektiv će voditi sedmo izdanje "Meeting Pointsa", bijenalnog festivala suvremene umjetnosti arapskog svijeta koji se otvara u Kairu u rujnu 2013.
Pogledaj originalni članak

Ugledni New York Times u srijedu je objavio  reportažu o kustoskom kolektivu "WHW" - Što kako i za koga, čiji tim čine Ivet Ćurlin, Ana Dević, Nataša Ilić, Sabina Sabolović te dizajner i publicist Dejan Kršić. Deset godina udruga WHW kontinuirano realizira niz međunarodnih izložbi suvremene umjetnosti u Zagrebu i inozemstvu, a njihov je rad sukus politike, filozofije, umjetnosti i teorije.

Trenutno traje njihova izložba "Koliko fašizma?" u Utrechtu - izloženi radovi suprotstavljaju umjetničko djelovanje političkim manifestacijama koje mogu biti razmatrane kao slučajevi ponovne pojave fašizma: uspon nacionalističkih osjećaja i anti-imigracijskih zakona (Lawrence Abu Hamdan, Avi Mograbi, Marina Naprushkina, Cesare Pietroiusti, SUPERFLEX i Lidwien van de Ven); negacija, potiskivanje i deformacija povijesti (Etcétera..., Sanja Iveković, Gert Jan Kocken, Milica Tomić i Želimir Žilnik); normalizacija rata i pretjeranog nasilja (Burak Delier, Thomas Kvan i Trevor Paglen); i brojni slučajevi prisilnih procedura u svakodnevnom životu koji ocrtavaju uznemirujuće obrise fašizma (Judith Hopf, Wendelien van Oldenborgh, Jonas Staal i Mladen Stilinović).

Između ostalih međunarodnih projekata, bile su kustosice 11. Istanbulskog bijenala "Od čega čovjek živi?" održanog u rujnu i listopadu 2009., te kustosice hrvatskog paviljona na 54. Venecijanskom bijenalu gdje su napravile izložbu pod nazivom "Potrebno je živjeti samouvjereno... gledajući" gdje su predstavile rad konceptualnog umjetnika Antonia G. Lauera (a.k.a. Toma Gotovca) i izvedbene skupine BADco.
Iduće godine kolektiv će voditi sedmo izdanje "Meeting Pointsa", bijenalnog festivala suvremene umjetnosti arapskog svijeta koji se otvara u Kairu u rujnu 2013.

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.