Nastavak razmirica

Časni sud predložio razrješenje predsjednika HGZ-a

Foto: Matija Habljak/PIXSELL
Časni sud predložio razrješenje predsjednika HGZ-a
25.06.2018.
u 16:45
Smatraju da Niko Đurić ne prepoznaje značenje institucije na čijem je čelu, a ponajviše mu se zamjera samovolja o mogućoj prodaji zgrade HGZ-a.
Pogledaj originalni članak

Nakon što je prije tjedan dana na tiskovnoj konferenciji održanoj u Hrvatskom glazbenom zavodu, uz pljesak okupljenih, zatražena ostavka ravnatelja HGZ-a Nike Đurića, u petak, 22. lipnja, sastao se Časni sud HGZ-a i Ravnateljstvu te ustanove predložio Đurićevo razrješenje.

Tročlani Časni sud koji čine Naima Balić, Silvije Foretić i Marino Tušek svoj zaključak, upućen Ravnateljstvu i Nadzornom odboru HGZ-a, argumentirao je Đurićevim nesnalaženjem na čelu HGZ-a, lošom i često nedoličnom komunikacijom s ostalim članovima Ravnateljstva, neprepoznavanjem važnosti i značenja institucije na čije je čelo izabran u ožujku ove godine te ponajviše njegovim samovoljnim pokretanjem razgovora o mogućoj prodaji zgrade ili dijela zgrade HGZ-a u Gundulićevoj ulici, “što je izazvalo nezapamćenu reakciju članova HGZ-a i hrvatske javnosti”, kao i pokretanje peticije za spas HGZ-a koju je do sada potpisalo više od dvije tisuće ljudi.

U svom pisanom prijedlogu Časni sud je još jednom podsjetio da je Hrvatski glazbeni zavod prva zagrebačka palača glazbe, izgrađena 1876. godine, te da je “Udruga građana HGZ neprofitna organizacija pa prema tome nikakvi komercijalni aspekti i transakcije ne dolaze u obzir jer postoje drugi modaliteti rješavanja financijskog stanja Udruge”.

Prošlog se tjedna iz usta gradonačelnika Bandića čula i ideja da zgradu HGZ-a kupi Grad Zagreb, premda Statut HGZ-a izričito zabranjuje prodaju nekretnina, a u slučaju prestanka postojanja Udruge propisuje da sve vlasništvo, u koje spada i iznimno vrijedna arhiva i knjižnica, prijeđu u vlasništvo i pod skrb Hrvatske akademije znanosti u umjetnosti.

Foto: Sanjin Strukić/PIXSELL
Minea
Foto: Dalibor Urukalović/PIXSELL
Foto: Žarko Bašić/Pixsell
Foto: Sanjin Strukić/PIXSELL
Foto: Sanjin Strukić/PIXSELL
Minea
Foto: Duško Jaramaz/PIXSEL
Minea
Foto: Nova TV
minea
Foto: Tomislav Miletić/PIXSELL
30.10.2015., Zagreb - Snimanje emisije In Magazin Nova tv-a. Redakcija In Magazina. Renata Koncic Minea, Ivana Mandic i Dalibor Petko. Photo: Tomislav Miletic/PIXSELL
Foto: Tomislav Miletić/Pixsell
30.10.2015., Zagreb - Snimanje emisije In Magazin Nova tv-a. Redakcija In Magazina. Dalibor Petko i Renata Koncic Minea. Photo:
Foto: Privatni album
minea

PREDRAG MIŠIĆ PEĐA

Zbog rata s obitelji u Srbiji ne razgovara. Na pitanje je li ikad zapucao na brata, kazao je: 'Vjerojatno.... da. Teška tema'

Predrag Mišić Peđa vukovarski je branitelj koji je agresorima pružao otpor sve do pada grada 18. studenog kada je sa 182 suborca odveden na Ovčaru. Bio je zarobljen u srpskom logoru. I danas se bori da Vukovarci žive bolje, a spominje se kao mogući DP-ov kandidat za ministra branitelja. Sve užase koje je u ratu proživio ispričao je svojedobno za Večernji list

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.