VRAĆA SE NA 'STARO'

Automobilski gigant priznao: 'Nikada više nećemo napraviti ovu pogrešku'

Foto: Hauke-Christian Dittrich/DPA
Automobilski gigant priznao: 'Nikada više nećemo napraviti ovu pogrešku'
30.04.2026.
u 20:00
Volkswagen modeli sljedeće generacije dolazit će s funkcijskim tipkama za najvažnije funkcije
Pogledaj originalni članak

Mnogi vozači nisu zadovoljni zbog toga što je Volkswagen odlučio zamijeniti funkcijske tipke velikim ekranima u interijeru vozila. Do jednostavnih funkcija zbog toga je teže doći, a Volkswagen je sada priznao svoju pogrešku i obećao da će vratiti fizičke tipke. Andreas Mindt, šef Volkswagenovog dizajna, rekao je će VW modeli sljedeće generacije dolaziti s funkcijskim tipkama za najvažnije funkcije: glasnoću, grijanje sjedala, kontrole klima-uređaja i sva četiri pokazivača smjera.

Mindt je jasno dao do znanja da će se ta promjena primjenjivati ​​u svakom automobilu. "Nikada, nikada više nećemo napraviti ovu pogrešku. Na upravljaču ćemo imati fizičke tipke. Nema više nagađanja. Postoje povratne informacije, stvarne su i ljudi ovo vole. Iskreno, to je auto. To nije mobitel, to je auto", poručio je, prenosi Revija HAK.

Video

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 5

DU
Deleted user
22:37 30.04.2026.

Kako je bilo uopće moguće da stave sve na ekrane pa ti traži u ekranu kako smanjit klimnu ili je upaliti radio. Mobiteli se ne smiju kositi u vožnji ali eto smiješ spojiti mobitel na ekran u autu pa surfaj do mile volje. Zakonodavci samo šute.

NI
nitkoinista
20:46 30.04.2026.

ja sam cuo da klasicne tipke znatno poskupljuju instsalaciju onoga cemu su namjenjene

Avatar fidelio
fidelio
20:32 30.04.2026.

Lako za tipke, prijatelju, nego... A kad ćete vratiti normalne cijene... Pitam za prijatelja.