Na gradskim ulicama često se mogu vidjeti automobili, bicikli, romobili, pa čak i ljudi na koturaljkama ili rolama, no rijetki su dani kada kvartom u galopu projuri – konj. Upravo to dogodilo se u jednom zagrebačkom kvartu, a osoba koja je snimila taj video smjesta ga je objavila i na društvenoj mreži Reddit.
Zagreb - konj na cesti! Je li ovo uopće dozvoljeno?
by u/Horror-Restaurant196 in croatia
"Je li ovo uopće dozvoljeno", pitala je osoba koja je objavila video, a ubrzo su krenuli i šaljivi komentari iznenađenih korisnika.
"Ako konji nisu dopušteni u prometu, zašto ih ima toliko na cesti?" upitala je jedna osoba. "Ovo mi je bas seksi puno više nego bilo kakav auto", izjavila je druga. "Buraz, skup je benzin", našalila se treća.
Naravno, nije toliko nevjerojatno vidjeti konje u Zagrebu, no uglavnom je riječ o posebnim prilikama ili su dio kulturno-povijesnih manifestacija. A što se tiče pravila oko jahanja konja po gradskim prometnicama, Zakon o sigurnosti prometa na cestama jahače smatra dijelom cestovnog prometa, a postoje i načini na koji se smiju kretati – bliže desnom rubu ceste te propisuje i da jahači uvijek moraju "u vožnji" imati reflektirajući prsluk. Ne smije, naravno, biti pijan, a svako nepridržavanje pravila kažnjava se s 30 eura.
to su žličari sa Kozjaka