Od tri planirana mosta onaj istočni pružat će se kraj jarunskog jezera do Arene te će biti rezerviran samo za bicikliste i pješake. Srednji će most pak, osim cestovnog koridora, imati i tramvajsku prugu koja će povezivati Remizu i Horvaćansku cestu sa zapadnim dijelom Novog Zagreba te budućom bolnicom Blato. A trećim, najzapadnijim spojem preko rijeke Save, moći će prometovati samo motorna vozila.
Hektari za zelenilo i škole
Pročešljali smo najvažnije izmjene GUP-a: Biciklistički most za Jarun, u planu je i nova tramvajska veza
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Prometne nesreće nisu sudbina. U velikoj mjeri predvidive su i sprječive
"Netko tko vjeruje da može projuriti kroz naselje, proći kroz crveno svjetlo ili sjesti za upravljač pod utjecajem alkohola, a da pritom neće biti zaustavljen, jednako će se ponašati bez obzira na to je li kazna petsto ili pet tisuća eura".
Washington i Bruxelles su oko Bosne i Hercegovine promijenili strane. Ime visokog predstavnika je manji problem
Nakon najave iz Washingtona kako bi OHR mogao biti ukinut, bošnjački politički predstavnici odreda su se usprotivili, tvrdeći kako bi takvo što moglo dovesti do potpune destabilizacije, pa čak i rata.
Riječka odluka o vojnim barjacima štiti sveto od najbanalnije zloupotrebe
Crkva kojoj zastava određuje lice prestaje biti svjedok Evanđelja i postaje čuvarica pepela starih ratova koji više nikoga ne griju
Jedno su od ključnih pitanja u sporazumu SAD-a i Irana, a nisu ni sudjelovali u ratu
U najnovijem sporazumu između SAD-a i Irana kao jedno od ključnih pitanja opet se pojavio Libanon iako ta zemlja zapravo nije ni sudjelovala u ratu
August Šenoa bio je strastveni planinar, a Milan Lenuci projektirao je prve objekte na Medvednici
August Šenoa bio je strastveni planinar, a Milan Lenuci projektirao je prve objekte na Medvednici
Čemu inzistirati na nekakvom posebnom biciklističkom mostu! Napraviti prijeko potrebnih nekoliko mostova i svaki može služiti za bicikliste, kao i za pješake i za prijevoz vozilima! Inzistirati na "biciklističkom" mostu može samo osoba koja tuđim novcem zadovoljava svoje uskogrupne izmišljene interese, neovisno o realnom svijetu i njegovim potrebama!