Tik do glavnog zagrebačkog trga, u Jurišićevoj ulici, stoji stara i zapuštena zgrada Hrvatske pošte. Prolaz pločnikom uz zgradu sada je zatvoren za prolaznike jer postoji opasnosti od pada dijelova pročelja. Podsjetimo, zgrada je teško oštećena još u potresu 2020. godine pa je tako već šest godina prazna, ne koristi se te su svi uredi napušteni.
Nedavno nevrijeme koje je zahvatilo metropolu dodatno je narušilo stanje zgrade zbog čega se pri jačim udarima vjetra odvajaju i padaju krhotine pročelja. Za sada nema naznaka kada će zgrada biti obnovljena.