Aleksa Bjeliš ponovno je izabran za rektora Sveučilišta u Zagrebu na četiri godine. Za njega je u drugom krugu glasanja, u kojem se natjecao sa dekanom Fakulteta organizacije i informatike iz Varaždina Tihomirom Hunjakom, glas dalo 40 od 67 članova Senata. U prvom krugu Bjeliš je dobio 33 glasa, Hunjak 18, a dekan Fakulteta elektrotehnike i računarstva Vedran Mornar 16 glasova. – Znam što mi je donijelo neuspjeh, imao sam ideje koje su bile preuranjene. Želio sam da Sveučilište skuplja više novca samo, a manje se oslanja na pomoć države – rekao je Mornar. Bjeliš je istaknuo da želi da se smanji participacija studenata koja će i dalje ovisiti o prolaznosti, ali da bi potpuno oslobađanje od nje dovelo u opasnost kvalitetu studiranja. Na pisanje nekih medija o tome kako su iz Ministarstva obrazovanja zvali članove Senata i lobirali za Mornara Bjeliš kaže da s Ministarstvom ima dobre odnose. – Nisam čuo za to i ne bi o tome trebalo govoriti bez imena i prezimena – kaže Bjeliš.
Aleksa Bjeliš ponovno izabran za rektora Sveučilišta u Zagrebu
FOTO Gvardiol ljubi Lu, Baturina grli Petru, a Modrić slavi s ocem: Pogledajte preslatke prizore vatrenih nakon pobjede
Nakon što su na terenu ostavili zadnji atom snage, vatreni su pobjedu proslavili u opuštenijem tonu, okruženi svojim najbližima.
FOTO Plenković sa slavnim Hrvatom u svečanoj loži, ministar Glavina oduševio šalom: Evo tko sve bodri vatrene
Posebnu pažnju privukao je ministar Tonči Glavina, koji je na tribinama nosio šal s likom Luke Modrića i njegovim imenom
FOTO Fotografije za povijest! Modrića bacali u zrak, pogledajte kakve majice su igrači odjenuli njemu u čast
Kako bi na dostojan način obilježili nevjerojatan jubilej, hrvatski su reprezentativci nakon posljednjeg sučevog zvižduka na teren izašli u posebnim majicama.
Jedan manji sudar i račun od nekoliko tisuća eura: Stručnjaci upozoravaju na problem koji mnogi zanemaruju
Jedna greška može srušiti cijeli biznis
hahaha mornar je zletil odmah, neopisivo mi je drago, vise nije dekan, za rektora su ga otkantali. bwahahahaha mornar je ispoo TOOOOO