fenomen u regiji

Tko je čovjek koji je uništio Janšu u noći kakva se ne pamti? Hrvatima odmah odrešito poručio koje su mu namjere

Foto: Reuters/PIXSELL
Tko je čovjek koji je uništio Janšu u noći kakva se ne pamti? Hrvatima odmah odrešito poručio koje su mu namjere
27.04.2022.
u 01:04
Budući novi premijer Golob je biznismen, a odlikuje ga i pragmatičnost, dok novo zaoštravanje s Hrvatskom nipošto ne bi bilo pragmatično

I baš kao što se moglo i pretpostaviti, bio je to plebiscit o Janezu Janši (63) i njegovu pokušaju uvođenja Orbánova modela autokratske partijske demokrature u Sloveniju, koji je okončan uvjerljivim Janšinim izbornim debaklom. Iako je taj poraz nakon prebrojavanja glasačkih listića ipak nešto blaži nego što se činilo netom nakon zatvaranja birališta, poraz Janšine stranke zapravo se najbolje zrcali se u izbornom trijumfu Roberta Goloba (55), novog lica na aktualnoj slovenskoj političkoj sceni.

Regionalni fenomen

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 24

Avatar bijeloanijebrašno
bijeloanijebrašno
07:25 27.04.2022.

Mi na to sve skupa možemo jedino pustiti glasnog goluba prema Sloveniji haha

LE
LenardHr
06:54 27.04.2022.

Kukulele je tebi bilo 95. kad traktor nije htio upalit

CR
crocro
07:57 27.04.2022.

El Bahati golub je nekako brzo opernatio. Pa se počeo napuhavati, poput balona. A onda će puknuti bez da prislonite iglu. Što će on promijeniti u Savudrijskoj vali, zar će on promijeniti ili pomaknuti crtu sredine Savudrijske vale i tu crtu prisloniti na Hrvatsku obvalu. U koje je doba on rođen ili je pao s Marsa kada je zaboravio kao su slovenski muljatori kompromirirali arbitražnu proces. Tu muljažu i svjetsku blamažu Hrvatska neće nikada prihvatiti. A oni neka prijeđu crtu sredine. Ako se sloveni žele iskupiti za sramotu koju je napravila sebi na arbitraži, onda neka časno prihvate međunarodni sud za pravo mora pa neka on odluči na temelju međunarodnog prava. Ako se opernati gulub želi inatiti, svađati s Hrvatskom ili ponovo blokirati Hrvatsku, uvjeren sam da će mu perje popadati i prije nego mu do pune mjere poraste.