Kolumna

Rječiti Milanović gubitak arbitraže nije komentirao ni riječju. Znakovito

Foto: Srecko Niketic/PIXSELL
Rječiti Milanović gubitak arbitraže nije komentirao ni riječju. Znakovito
06.07.2022.
u 22:00
Unatoč tome što spominje daljnje pravne mogućnosti, Plenkoviću ne preostaje ništa doli platiti grijeh prethodnih vlada

Hrvatska Mađarska 2:0! Nije rezultat kvalifikacijske utakmice za odlazaka na Svjetsko prvenstvo u nogometu već ukupni skor arbitražnih postupaka oko najveće domaće naftne kompanije Ine. Utakmica je započela 2013., u vrijeme Vlade Zorana Milanovića, a završila jučer. Ceh od minimum 250 milijuna američkih dolara platit će budući ministar financija Marko Primorac. Maratonska devetogodišnja utakmica tako je neslavno završila za premijera Andreja Plenkovića, koji s tim slučajem, ruku na srce, nije imao ništa. Imao je zato Milanovićev ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak, koji trenutno uživa plodove svog rada u bespućima privatnog biznisa. No, politički odgovornost je na onome čija je vlada započela spor za koji su mnogi upozoravali da ga je nemoguće dobiti. Taj netko danas je predsjednik države, lonac i poklopac gdje treba i ne treba. Ipak, gubitak arbitraže protiv MOL-a nije komentirao ni riječju. Znakovito.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 15

Avatar Mi ili Oni
Mi ili Oni
22:32 06.07.2022.

Milanović i kasnije most se nisu htjeli nagoditi, karamarko je bio za nagodbu pa su ga mediji razapeli. Rezultat vidimo sada preko 2 milijarde kn je Most i SDP s Milanovićem doslovno spalio.

DU
Deleted user
22:25 06.07.2022.

I tako mi imamo milanovica i njegovu zenicu i most...a ne bismo ih trebali imati na grbači. Nakaradno drustvo uhljeba.

AD
admzaq
01:11 07.07.2022.

Aj da budemo iskreni. Milanović već dugo vremena ništa pametno nije rekao. Tu i tamo je terao inat oko ulaska Finske u Nato, a i to nije odradio do kraja. Njemu smetaju čak i preleti aviona u Zagrebu, jer ga bude dok spava nakon obilnog ručka. Jesam glasao za njega za predsjednika na izborima, ali moram priznati da će uči u anale kao debelo najgori predsjednik ove države. Zapravo. Ispasti će gori predsjednik nego što je bio premijer, što je jako teško za postići. K tome mu niti žena ne pomaže sa kriškama crnog kruha i moljenjem ocjena za sinove. Tu je nešto promrljao kao, ali nije izričito rekao da je protiv toga. Može slobodno zaboraviti na drugi mandat.