SUTRA U VEČERNJEM

Prvi donosimo imovinske kartice vodećih sudaca

Foto: Grgo Jelavić/PIXSELL
Prvi donosimo imovinske kartice vodećih sudaca
22.05.2019.
u 18:55
Šefovi najvažnijih sudova – Vrhovnog (i zamjenik tog suda), Visokog trgovačkog, Visokog upravnog te Županijskog suda u Zagrebu mogu se pohvaliti priličnom imovinom
Pogledaj originalni članak

Imovinske kartice svih 1752 suca i državna odvjetnika od 1. lipnja bit će javno dostupne na internetskim stranicama Državnog sudbenog vijeća (DSV). Uoči tog datuma, Večernji list zatražio je od DSV-a imovinske kartice predsjednika najvećih i najvažnijih sudova u Hrvatskoj – Vrhovnog suda (Đure Sesse), njegova zamjenika Marina Mrčele (ujedno i predsjednik GRECA), predsjednika Visokog trgovačkog suda Marija Vukelića, predsjednika Visokog upravnog suda Ante Galića, te predsjednika županijskih sudova u Zagrebu, Osijeku, Rijeci i Splitu.

Šefovi najvažnijih sudova – Vrhovnog (i zamjenik tog suda), Visokog trgovačkog, Visokog upravnog te Županijskog suda u Zagrebu mogu se pohvaliti priličnom imovinom (Sessa, Mrčela, Vukelić), atraktivnim automobilima i ušteđevinom (Turudić, Galić), ali i visokim ekstra prihodima koje zarađuju izvan matičnog posla na sudu na predavanjima, konferencijama i sl. (Vukelić, Sessa, Mrčela)... Navedeni suci nisu ni kreditno zaduženi.

Predsjednik Vrhovnog suda Đuro Sessa, uz nekretnine; polovicu kuće s vrtom u Dubrovniku koju je naslijedio od majke, stan u Zagrebu od 66,45 kvadrata koji je kupio novcem ostvarenim od prodaje prava na naknadu za imovinu oduzetu u komunizmu njegovu pok. djedu Đuri Sessi te vlastitim novcem i kreditom Zabe, ali i stana na Velom Lošinju od 40,54 kvadrata (koji je darovao supruzi i kupio nakon dobivene parnice protiv HSP-a, Dobroslava Parage, Večernjeg lista i Slobodne Dalmacije te zajma obitelji), samo u 2018. na Pravosudnoj akademiji (pravosudni ispiti), od predavanja, seminara, stručnih radova itd. zaradio je nešto manje od 150.000 kuna.

>>Cijeli tekst čitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista ili u e-izdanju!

Od ostalih tema donosimo:

>>Eva Goluža paraolimpijka: Kako sam upisala Harvard

>>Nuša je ubila namjerno, dobila 12 godina zatvora

>>Kerum se priklonio premijeru: Cijela moja obitelj, a ima nas puno, glasat će za HDZ

>>Medved odgovara Mrsiću: prosječna braniteljska mirovina iznosi 2577 kuna

>>Miroslav Škoro: Hvala svima koji me žele za predsjednika

 

ZAKONSKA OBVEZA

Liječnici prisiljeni ljude prijavljivati policiji: 'Pridržavat ćemo se toga, nema razloga da se zbog toga ljute na nas'

Za privremenu nesposobnost do 6 mjeseci samo upozorenje, a ako je razdoblje nesposobnosti dulje, liječnik je dužan javiti to policiji. Obaveza je to svakog liječnika koji je obavio pregled ili liječio vozača, kao i njegova izabranog odnosno obiteljskog liječnika, a propisuje je Pravilnik o zdravstvenim pregledima vozača i kandidata za vozače koji stupa na snagu sljedeći tjedan.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

NT
Nikola Turajlić-jaružalo
10:28 23.05.2019.

Svaka riječ poglavara Vrhovnog suda izgleda da zlata vrijedi, jer godišnja zaraada za predavanja od 150000 kuna ukazuje na isto. Neovisna država je pravi Eldorado za hrvatsku elitu, zar ne?

OK
okolo
13:15 23.05.2019.

ima li kraja, autodestrukciji u hrvata?