Akcija policije

Prošlog vikenda 3.766 prometnih prekršaja, najviše zbog prebrze vožnje

Foto: Hrvoje Jelavić/PIXSELL Ilustracija
Prometna policija
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Prometna policija
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Prometna policija
Foto: Dubravka Petric/PIXSELL
Prometna policija
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Prometna policija
06.05.2019.
u 13:34
Iz MUP-a su priopćili kako nastavljaju s pojačanim aktivnostima usmjerenima na sprječavanje i sankcioniranje najtežih prometnih prekršaja.
Pogledaj originalni članak

Protekloga vikenda policija je na hrvatskim cestama zabilježila ukupno 3.766 prometnih prekršaja, uobičajeno najviše zbog prebrze vožnje, a u prekršaju su zatečena i 22 ponavljača, tzv. recidivista koji su počinili 26 teških prometnih prekršaja.

 Iz MUP-a su u ponedjeljak priopćili kako nastavljaju s pojačanim aktivnostima usmjerenima na sprječavanje i sankcioniranje najtežih prometnih prekršaja, koji su i uzrocima najtežih prometnih prekršaja s poginulim ili teško ozlijeđenim osobama. Te su aktivnosti stoga posebno usmjerene prema ponavljačima teških prekršaja u prometu, tzv. recidivistima.

 Protekloga vikenda od 3. do 5. svibnja na razini svih policijskih uprava evidentirano je ukupno 3.766 prekršaja, od čega 1.587 prekoračenja dopuštene brzine (najveće je izmjereno na području PU brodsko-posavske od 227 kilometara na sat). Rekorder po broju takvih prekršaja je PU zagrebačka s njih 416 , dok je najmanje utvrđeno u PU međimurskoj, samo šest.

Video - Prometni prekršaji u sredštu Zagreba

 

Zabilježeno je 279 vožnji pod utjecajem alkohola (najveća koncentracija od 2,71 promila izmjerena je na području PU bjelovarsko - bilogorske). Najveći broj tih prekršaja utvrđen je na području PU splitsko- dalmatinske (47), a najmanje na području PU dubrovačko-neretvanske (1).

Pod utjecajem alkohola najviše su vozili vozači u dobi od 18 do 24 te od 31 do 40 godina (po 71 takav prekršaj), kojima je najčešće izmjerena koncentracija alkohola od 0,51 do 1,0 promila, što je i najčešće izmjerena koncentracija tijekom ove akcije.

Policija je utvrdila i 355 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa, najviše (88) na splitsko-dalmatinskom području, te 199 prekršaja zbog korištenja mobitela tijekom vožnje, najviše (53) na zagrebačkom području.

U prekršaju su zatečena 22 recidivista koji su počinili 26 najtežih prometnih prekršaja, od čega najviše nedopuštena koncentracija alkohola (10), vožnja prije stjecanja prava (4), vožnja za vrijeme zabrane (4),  nedopuštena brzina (3).

Sedam pijanih vozača policija je zadržala u posebnim prostorijama do otrežnjenja, a protiv trojice vozača proveden je žurni prekršajni postupak prilikom čega je policija predložila određivanje maksimalnih kazni, kažu u MUP-u.

ZAKONSKA OBVEZA

Liječnici prisiljeni ljude prijavljivati policiji: 'Pridržavat ćemo se toga, nema razloga da se zbog toga ljute na nas'

Za privremenu nesposobnost do 6 mjeseci samo upozorenje, a ako je razdoblje nesposobnosti dulje, liječnik je dužan javiti to policiji. Obaveza je to svakog liječnika koji je obavio pregled ili liječio vozača, kao i njegova izabranog odnosno obiteljskog liječnika, a propisuje je Pravilnik o zdravstvenim pregledima vozača i kandidata za vozače koji stupa na snagu sljedeći tjedan.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.