Rotary klub Zagreb Maksimir

Pomoć mještanima županjske Posavine što su stradali u poplavama

Foto: Branimir Bradarić
strošinci
Foto: Branimir Bradarić
strošinci
Foto: Branimir Bradarić
strošinci
29.11.2015.
u 13:02
Uz to posebno je istakao i izgradnju dječjeg igrališta u Strošincima. S ciljem dalje pomoći mještanima poplavljenim sela županjske Posavine potpisan je i ugovor s SOS Dječjim selom Ladimirovci koji će nastaviti s pružanjem psiho socijalne pomoći djeci i obiteljima u ovome dijelu Hrvatske.
Pogledaj originalni članak

Članovi Rotary kluba Zagreb Maksimir, koji djeluje godinu i pol i broji 44 člana, posjetili su ovoga vikenda sela županjske Posavine koja su prošle godine bila poplavljena. Ovom prilikom oni su imali prilike da vide kome su i na koji način pomogli do sada ali i upoznaju se sa trenutačnom situacijom i možda nekim novim oblicima pomoći.

– Kroz naše aktivnosti i koncert Šokačka rapsodija, na kojem je sudjelovalo sto tamburaša, osigurali smo određena sredstva kako bi pomogli potrebitima na ovim područjima. Pomogli smo udruzi Mali korak, koja skrbi o maligno oboljeloj djeci, osigurali odore mladim vatrogascima iz DN Rajevo Selo te kupili tricikl oboljelom dječaku Slavenu kako bi se mogao kretati kroz selo, a kojemu je to bila velika želja, rekao je predsjednik Odbora za služenje Rotary kluba Zagreb Maksimir Goran Dunić.

Uz to posebno je istakao i izgradnju dječjeg igrališta u Strošincima. S ciljem dalje pomoći mještanima poplavljenim sela županjske Posavine potpisan je i ugovor s SOS Dječjim selom Ladimirovci koji će nastaviti s pružanjem psiho socijalne pomoći djeci i obiteljima u ovome dijelu Hrvatske.

– Presretni smo što smo uspjeli pronaći one u posebnoj potrebi i kojima treba pomoć. Naš je cilj pomoći koliko god mi to možemo kako bi mještanima osigurali kvalitetniji život. Ovo svakako nije kraj što se tiče naše pomoći jer mi smo tu i dalje i pomagat ćemo koliko možemo, rekao je Dunić. Upravo je Rotary klub Zagreb Maksimir zaslužan što će se u selima županjske Posavine nastaviti provoditi projekt psiho socijalne pomoći mještanima što je, kako kaže voditeljica mobilnog tima SOS Dječjeg sela Ladimirovci Ana Marija Kaluđer, veoma važno nakon ovakvih katastrofa.

– Ovakva vrsta pomoći je neophodna ljudima jer se neke posljedice ne osjete odah nego tek godinu dvije poslije. Pojavljuju se problemi u odnosima unutar obitelji, poteškoće u školama, razne stresne situacije… Djeca, kao i drugi, ne mogu zaboraviti sve to što im se dogodilo ali se mogu naučiti kako se nositi s tim, rekla je Kaluđer.

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 5

KA
kajinx
13:27 29.11.2015.

Pomoć mještanima županjske Posavine što su stradali u poplavama. Molom vas dajte nekom pučkoškolcu da ovo napiše gramatički pravilno.

Avatar Ante-Portas
Ante-Portas
13:29 29.11.2015.

... koji su stradali...

OB
Objektivno...
15:19 29.11.2015.

... a da još malo zovemo 060 9011 pa da to Crveni križ oroči i ljudima podijeli kad im stvarno bude trebalo... Da pričekamo da nas naša politička vrhuška putem HTV u prime timeu pozove da zovemo i zovemo --- Vidim na internetu da jedan tajnik jednog Crvenog križa u jednoj EU zemlji ima godišnju plaću od samo 95.000 eura. Ali zato nema nikakvog bonusa na tu plaćicu. Neka stanovnici Gunje to pomnože sa tečajem eura pa će vidjeti koliko taj humanitarac zaradi. Ovi ispod njega imaju puno manje godišnje plaće. Od 60.000 do 80.000 eura. Samo. da se ponovo rodim išao bih u rednju humanitarnu školu i upisao humanitarni fakultet. Isplati se