Šokantni podaci

Zločini iz mržnje nakon referenduma u Britaniji porasli za više od 500%!

Foto: Reuters/PIXSELL
brexit
Foto: Reuters/PIXSELL
brexit
Foto: Reuters/PIXSELL
brexit
Foto: Reuters/PIXSELL
brexit
Foto: Reuters/PIXSELL
brexit
30.06.2016.
u 22:36
Broj zločina iz mržnje koji su prijavljeni policiji preko njezina internetskog portala je bio 331 nakon glasovanja u usporedbi s tjednim prosjekom od 63, rekla je Sara Thornton, predsjednica nacionalnog vijeća šefova policije
Pogledaj originalni članak

Broj zločina iz mržnje o kojima je izvijestila britanska policija online, uključujući i neke napade, povećao se za više od 500 posto u tjednu nakon što je Britanija glasovala za izlazak iz Europske unije, rekla je u četvrtak visoka policijska dužnosnica.

Broj zločina iz mržnje koji su prijavljeni policiji preko njezina internetskog portala, što je jedan od nekoliko načina na koji se to može učiniti, je bio 331 nakon glasovanja u usporedbi s tjednim prosjekom od 63, rekla je Sara Thornton, predsjednica nacionalnog vijeća šefova policije.

Povećanje povremena svjedočanstva zlostavljanja muslimana i istočnih Europljana nakon referenduma na kojem je zabrinutost imigracijom potaknula mnoge da glasuju za izlazak iz 28-članog EU-a.

"Migranti izvješćuju o verbalnom zlostavljanju, negativnim komentarima na društvenim mrežama uključujući ksenofobne izraze, protuimigrantske letke i, u veoma ograničenom broju, fizičke napade", rekla je Thornton.

Kritičari optužuju neke u kampanji za izlazak da su poticali ksenofobiju i rasizam kao dio poruke da će izlazak iz EU-a omogućiti Britaniji da zaustavi nekontroliranu imigraciju koju mnogi Britanci krive za ugrožavanje radnih mjesta i socijalne skrbi.

>>Poruka EU Velikoj Britaniji: Nema ‘a la carte’ pristupa tržištu

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 15

PP
pp
22:42 30.06.2016.

Rule Britannia! A vi se šokirajte...slijedi Trump :)

DA
Darko22
23:37 30.06.2016.

Broj zločina prijaveljenih preko interneta ! Vau ! Sigurno su svi pravi i nisu lažirani od strange gubitnika referenduma kako bi ocrnili brexit pokret. Da je policija barem toliko zainteresirana za zločine u Rotterdamu.

ZI
zimerman
01:11 01.07.2016.

A sta je sa onim silovanjima od strane muslimana . To ste zaboravili da obijavite bando crvena