Naravno da se hrvatski premijer u Srbiji, kamo odlazi u petak, neće susresti s tamošnjim predsjednikom Aleksandrom Vučićem. Na tehničkoj razini oni i nisu iste funkcije tako da je Plenkovićev parnjak premijerka Ana Brnabić, s kojom će se susresti u Subotici. No možda i važnije: pitanje je uopće što bi se dobilo susretom u Beogradu. Odgovor je – ništa. Odnosno, Plenković, i kao čelnik susjedne države s kojom Srbija ima niz vrlo teških otvorenih pitanja i kao čelnik države članice EU, tim bi susretom zapravo išao naruku Vučiću, a mogao bi se protumačiti i kao podrška, posebice u vrijeme antivučićevskih prosvjeda i nestabilne političke situacije. S druge strane, očekivanja od rezultata takvog susreta bila bi ogromna, da se kao deus ex machina pojavi rješenje svih pitanja, a ako ništa drugo, povijest odnosa je pokazala da to nije tako. Sve bi izazvalo veliku pompu, divljanje tabloida, a u konačnici bi hrvatska strana, prema percepciji, ostala kratkih rukava. Stoga je odluka da se ne ide u Beograd dobra.
Plenković ne ide u Beograd, sastanak s Vučićem ne bi donio ništa
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Prosvjed u Lici test je za sve: Jesmo li složni u borbi za zdravlje
Danas je važno propitkivati zašto nam podivljala inflacija kakvu nema nijedna druga država u Europi jede plaće i mirovine i zašto samo nekima rastu plaće i prilagođavaju se troškovima života, a ostalima, iako im tvrtke bilježe velike poraste dobiti, plaće ostaju iste
Profesor Antun Heinz je, projektirajući Botanički vrt, u njega smjestio i veliki morski akvarij
Mjesto gdje se danas nalazi Botanički vrt bilo je pusto kada je počela njegova gradnja 1889. godine, teren je trebalo nasuti jer se spuštao prema Savi, nije bilo pristupnih ulica…
Zagrebački HDZ mijenja strategiju prema Možemo!
Čitavu proceduru pratile su priče o upravljanju krizom "odozgo" jer Čičak figurira kao osoba iz kruga Pave Kostopeča, čovjeka koji je u više navrata jurišao na prvu poziciju u HDZ-u Zagreba pa se u ožujku, nakon ostavki u Donjoj Dubravi u stranci govorilo kako je ideja očistiti zagrebački HDZ od svih koji nisu slijepo poslušni višim stranačkim strukturama
Planet HDZ: oblikovao je narative i simbole da se stvori dojam kako bez njega ne bi bilo ni samostalne RH ni pobjede u Domovinskom ratu
Svaki pokušaj dovođenja te strukture u pitanje u pravilu biva sasječen u korijenu. Na taj simbolički kapital nadovezuje se niz satelitskih organizacija
Što to Hajdaš Dončić ne bi dopustio, pa Milanovićeva Vlada prvo je branila banke!?
U prijedlogu Zakona iz 2015. o konverziji CHF kredita piše da je to temelj za "trajno rješenje problema" koji će dovesti do rasterećenja sudova, i to suci pri odbijanju tužbi potrošača koriste kao argument
Pa nisi ni pozvan. Mediji stalno pumpaju rubrike tim pricama o odnosima Srbije i Hrvatske. Istina je zapravo da ti odnosi uopste i ne postoje. Sasvim je dovoljno da ti odnosi budu na razini ministarstava ekonomije i energetike. Eventualno transporta. Sto manje veze imamo jedni sa drugima, to bolje i za jedne i za druge, jer prosto ni na jednoj strani ne postoji iskrena zelja da se ti odnosi unaprede. Cak i sto se tice putnih pravaca, Srbija se ulaganjem u svojoj instrakturi jasno opredelila za jacanje putnih pravaca prema Madjarskoj na severu, energetski takodje, gradnjoj novog naftovoda. Sa druge strane, Hrvatska svoju infrastrukturu jaca prema severozapadu. Tako da, obe zemlje se prilicno jasno distanciraju jedna od druge