Odmah nakon druge inauguracije Donalda Trumpa u siječnju ove godine, vršitelj dužnosti ravnatelja Ureda za upravljanje i proračun Matthew J. Vaeth izdao je dopis saveznim ministarstvima i agencijama naređujući privremenu obustavu potrošnje u svim segmentima savezne vlade – uključujući budžete, potpore, zajmove i financijsku pomoć raznim vladinim agencijama. Nalog za blokadu civilne savezne potrošnje najvjerojatnije je napisao Russell Vought, koji će malo kasnije i službeno preuzeti dužnost ravnatelja tog ureda. Vought je imao i ima poseban pogled na trošenje novca u svrhe koje vidi politički motiviranim i opasnim. Iza svega, po njemu, stoji Karl Marx, a Amerika je na rubu da postane ono što se davno govorilo: Amerika (i Engleska) bit će zemlja proleterska.
Nerede u SAD-u izazvao je Marx
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
U petak istječe Zelenskijev ultimatum Bjelorusiji dok bjeloruska oporba tvrdi da se Minsk priprema za rat
A prije isteka ultimatuma bjeloruska oporba u egzilu predstavila je Zelenskom dokument u kojem su navedeni znakovi koji sugeriraju da Lukašenko možda priprema svoju zemlju za rat.
Trump izgubio rat protiv algi
Parkovna uprava je u ponedjeljak izjavila da je parkovna policija uhitila pet osoba i izdala pet prekršaja zbog navodnog vandalizma.
Rekonstrukcija bijega iz SAD-a na Korčulu: 'Ja sam mama medvjedica. Štitim svoju djecu od smaka svijeta'
Prijateljima je govorila da ide u Minnesotu. Nekoliko dana kasnije FBI je pratio tragove od Amsterdama do juga Hrvatske – Blata i Dubrovnika
Antifašizam nije prepreka hrvatskom identitetu, on je jedan od njegovih temelja
Revizionizam ne dolazi uvijek otvorenim veličanjem ustaštva.
Globalni sektor zabave i medija donosit će 4,2 bilijuna dolara 2030.
Zarada od kinoprihoda globalno će se približiti vrhuncima prije pandemije 2020., dok online klađenje i kockanje već sada donose više od kina, tvrde iz PwC-a
Svima su nepoželjni useljenici marxisti i komunisti. Ti se samo objese na proračun, urlaju i ništa ne rade... Inače je smiješno koliko se opravdavaju divljanja i paljenje automobila, sve to se trpa pod opravdane prosvjede. No, ako pogledate, radi se o tisućama ljudi, u cijeloj Americi to je kojih desetak ili maksimalno par desetaka ljudi. Amerika ima službeno oko 315 mil. stanovnika, s ilegalcima vjerojatno blizu 350 ili sigurno preko 330 mil. ljudi... To je usporedivo kao kod nas dođe 5 ljudi s transparentima pred sabor, a onda od toga novinari naprave veliku vijest... Po broju ljudi vidi se da se smanjilo financiranje tih različitih "progresivnih" udruga, ne mogu više skupiti ljudi kao prije, a i više se priključuje destruktivaca i pljačkaša koji koriste priliku. Skoro svaki prosvijed u većim gradovima gdje su demokrati na vlasti, razne pljačkaške horde iskoriste za besplatan šoping... Ako pogledat, dolaze s pick-upovima, porazbijaju izloge i odnesu sve što mogu. Jako su protiv Trumpa, pa se moraju namiriti...