FRANCUSKA

Nemojte ići u rizične zemlje inače ćemo vam naplatiti spašavanje

Foto: AFP
Nemojte ići u rizične zemlje inače ćemo vam naplatiti spašavanje
06.07.2010.
u 16:38
Lani su potrošeni milijuni eura na spašavanje otetih turista koji ne slušaju vladina upozorenja o opasnostima.
Pogledaj originalni članak

Francuski parlament raspravlja o zakonu koji bi omogućio da se državljanima te zemlje naplate troškovi spašavanja u slučaju otmice u zemljama za koje vlada ne preporučuje da se u njih putuje zbog velikog rizika, prenosi The Guardian.

Lani su potrošeni milijuni eura na spašavanje otetih turista koji ne slušaju vladina upozorenja o opasnostima. Javnost se užasnuta tim zakonom, a ističe se i da se ne može procijeniti koje bi otmice trebale spadati u tu kategoriju.

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 5

OB
-obrisani-
01:41 08.07.2010.

iran Na stranicama GSS-a piše da se spašavanje ne naplačuje

OB
-obrisani-
17:54 06.07.2010.

A što imaju biti “užasnuti“? Koje kakovi adrenalinski likovi i avanturisti odlaze u takve krajeve, onda ih određena skupina otme i traži ili novac ili neke političke ustupka a “jadni taoci“ po povratku u svoje zemlje zarađuju na publiciranju svoje priče, intervjua koji naplačuju a možda i kakv filmič padne a sav taj igrokaz bi trebala snositi vlada, svašta U RH se za razliku od Francuske ne naplačuje izvlačenje bedaka koji u japankama odu na Velebit ili Dinaru, ne naplačuju se izvlačenja “ljetnih Magelana i Kolumba“ koji odplutaju na pučinu a to košta. Ako se neko ima namjeru “razveseliti“ u nekoj visokorizičnoj destinaciji ili se rekreirati visokorizičim podhvatima tada neka bude “frajer“ do kraja pa kada zasere onda neka i plati. Ne mislim ovdje na neke nesreče koje se svakome mogu desiti ili se može talačka kriza desiti i u tzv mirnim zemljama ali ako netko ima želju planinariti po npr Afganistanu ili plivati sa morskim psima u Somaliji onda mora snositi i sve troškove koji iz toga mogu nastati

OB
-obrisani-
19:05 06.07.2010.

Prijedlog zakona je OK. Ne odnosi se na novinare i ljude koji rade za humanitarne NGOs.