Kolumna

Zašto dobar dio Europljana, ali i Hrvata, vjeruje Putinovim lažima? Odgovor je jasan

Foto: Valery Sharifulin/Newscom/PIXSELL
Zašto dobar dio Europljana, ali i Hrvata, vjeruje Putinovim lažima? Odgovor je jasan
02.02.2022.
u 13:03
Posebno je žalosno kad kroz prizmu laži na današnje događaje u Europi gledaju i Hrvati. Jer to bi značilo da bi i oni danas radije živjeli – ne u slobodi i neovisnosti, nego – u nekom dogovoru koji su 1990. mogli sklopiti, primjerice, Budimir Lončar i James Baker.

Teorija o tome da je Rusija opravdano nezadovoljna jer je zapad prekršio nekakvo usmeno obećanje dano posljednjem sovjetskom lideru Gorbačovu da se NATO neće širiti na istok jedna je od najuspješnijih propagandnih laži Putinova režima. Ponavlja se kao da je točna, a nije. U isto vrijeme malo tko spominje da je Rusija prekršila stvarni, pisani i ratificirani međunarodni sporazum, poznatiji kao Budimpeštanski memorandum. Tako imamo situaciju da se jedna izmišljotina ponavlja kao istina, a jedna istina se nastoji izbrisati kao da nikad nije postojala i da je nebitna. Izbrisotina, takoreći.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

Ključne riječi


Komentari 112

Avatar bijeloanijebrašno
bijeloanijebrašno
13:48 02.02.2022.

Rusija je rekla Ukrajini " neovisnost da ali samo ako vratite nuklearno oružje " ! Nakon što su ovi pristali Rusi ih napali !?

SN
Srbe na vrbe
16:59 02.02.2022.

Mentaliet antivaxera to je isto

ST
Startrack
14:05 02.02.2022.

Pocetkom 90tih Rusija je uzela atomsko oruzje od Ukrajine uz garanciju Ukrajini za teritorijalni integritet.