Izvršni urednik Hrvatske radio televizije Hrvoje Zovko izabran je na današnjoj izvanrednoj izbornoj skupštini HND-a za novog predsjednika.
Odlučili su tako delegati i delegatkinje skupštine, a Zovkovi protukandidati za čelnu poziciju HND-a bili su novinar Večernjeg lista Anton Filić i umirovljena novinarka Branka Starčević.
"Vrijeme je da se HND prestane baviti sam sobom i da prestane biti talac taština. Naša profesija je pred uništenjem i zato je važno vratiti joj dignitet. Stoga ću sva svoja znanja, volju i želje uložiti da HND bude mjesto okupljanja", kazao je predstavljajući svoj program Hrvoje Zovko dodavši da će HND biti čvršća podrška i neprofitnim medijima.
"Sudske odluke kada su u pitanju slučajevi u kojima se tuži novinare takve su da se novinare tjera da se više ne bave novinarstvom", dodao je Zovko najavivši i proaktivnu politiku prema mjerodavnim ministarstvima i agencijama kao i njegov poziv na žuran sastanak s ministricom kulture Ninom Obuljen. Založio se također za iznimno važnu financijsku, operativnu i kadrovsku konsolidaciju HND-a.
Mnogi novinari su se potrudili da nam se ta profesija zgadi. Naravno, ima mnogo časnih, pametnih i dobronamjernih ljudi ali i smeća koje čitavom Društvu radi veliku štetu.Primjera radi, ono što rade Drago Pilsl i Aleksandar Stanković je samo dno !!!!! Treba imati želudac gledati ih i slušati.Zgadili su mi se za čitav život.