NABAVA NOVOG BRODA

Hrvatska od Turske kupuje korvetu koju je prije rata naručila Ukrajina?

Foto: Ukraine Presidency via Bestimage
Hrvatska od Turske kupuje korvetu koju je prije rata naručila Ukrajina?
31.01.2025.
u 12:52
Kalkulira se s brojem od dvije do tri korvete te da se s Turskom ide i na bržu opciju – uzimanje barem jednog broda u visokom stupnju gotovosti koji bi se onda modificirao prema hrvatskim zahtjevima

Ministar obrane Ivan Anušić na nedavnoj je primopredaji ophodnog broda Umag spomenuo kako bi Hrvatska uskoro mogla preuzeti korvete. – Upravo smo započeli proces nabave višenamjenskog broda tipa korvete. Taj ćemo projekt modernizacije uskoro predstaviti javnosti i očekujemo da će Hrvatska ratna mornarica ubrzo biti opremljena tim višenamjenskim brodom – rekao je Anušić.

Prema ovotjednom pisanju specijaliziranih turskih portala, Hrvatska ozbiljno pregovara o kupnji turskih korveta Ada. Drugi izvori navode i kako su tim povodom u Hrvatskoj nedavno bili i predstavnici tvrtke STM (Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.) koja proizvodi korvete Ada.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

AKCIJSKI PLAN

Novi sigurnosni savez: Zagreb i Berlin okreću se jugoistoku Europe kao ključnoj fronti

Novi akcijski plan označava iskorak iz političkog partnerstva u stvarno operativan odnos u kojem Hrvatska i Njemačka djeluju usklađeno, kontinuirano i kroz konkretne projekte. U središtu su sigurnost, obrana i jugoistočna Europa, ali poruka je šira: riječ je o pokušaju da se odnos dviju država pretvori u trajni mehanizam suradnje koji može nositi i političke odluke i njihovu provedbu.

Ključne riječi


Komentari 10

DU
Deleted user
14:41 31.01.2025.

Gradio sam u Hamburgu 4 korvete i u Emdenu 1 fregatu za njemacku vojsku. Hrvatska moze napraviti trup ( kako bi rekli ZELEZO ) koje isto uvozimo . Na korveti mi ne mozemo dati NISTA osim golog rada tj. 3 EUR/kg ..... na spajanju sekcija ! Na korveti su vazni RADARI i RAKETE .... ostalo je kanta , tj malo veca kada ....

LE
Levanto
16:33 31.01.2025.

Mi ne možemo više napraviti ni drško od lopate, a ne jedan sofisticirani brod. Svi smo a la Debeljak, mezimče političko.

CI
Ceca iz Benkovca
14:10 31.01.2025.

1) Prvo uništi svoja djelatna brodogradilišta, izlikom nerentabilnosti, zastarjelosti itd. 2) Naručuj i uvozi drugorazredne brodove. 3) Hvali se vlastitom flotom i mornaricom.