Hrvatska će ove godine doseći brojku od oko 60.000 umrlih čime će premašiti ne samo rekordnu lanjsku godinu kada su umrle 57.023 osobe, a podsjetimo da smo lani imali najveći broj umrlih od 1945. Na to ukazuju u ponedjeljak objavljeni privremeni podaci Državnog zavoda za statistiku prema kojima u prvih deset mjeseci 2021. imamo 49.902 umrla, odnosno 6106 više mrtvih nego u istom razdoblju lani, čemu je izravno i neizravno kumovao COVID-19.
S druge strane, i ove godine mogli bismo imati manje od 36.000 rođenih jer je do kraja listopada rođeno samo 30.088 beba, njih stotinjak manje nego u istom razdoblju lani, a napomenimo da smo lani imali rekordno mali broj rođene djece, njih svega 35.845. Takve katastrofalne brojke u pandemiji, kojima smo srušili sve rekorde uključujući i one iz vremena Domovinskog rata, očito ne brinu previše one koji verbaliziraju da im je stalo do Hrvatske i hrvatskog naroda, kao ni predsjednika, jer traže još liberalnije mjere, pa tko preživi...
Hrvatska će ove godine imati rekordnih 60 tisuća mrtvih: 'Ako se ništa ne učini, čeka nas katastrofa'
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Prosvjed u Lici test je za sve: Jesmo li složni u borbi za zdravlje
Danas je važno propitkivati zašto nam podivljala inflacija kakvu nema nijedna druga država u Europi jede plaće i mirovine i zašto samo nekima rastu plaće i prilagođavaju se troškovima života, a ostalima, iako im tvrtke bilježe velike poraste dobiti, plaće ostaju iste
Profesor Antun Heinz je, projektirajući Botanički vrt, u njega smjestio i veliki morski akvarij
Mjesto gdje se danas nalazi Botanički vrt bilo je pusto kada je počela njegova gradnja 1889. godine, teren je trebalo nasuti jer se spuštao prema Savi, nije bilo pristupnih ulica…
Zagrebački HDZ mijenja strategiju prema Možemo!
Čitavu proceduru pratile su priče o upravljanju krizom "odozgo" jer Čičak figurira kao osoba iz kruga Pave Kostopeča, čovjeka koji je u više navrata jurišao na prvu poziciju u HDZ-u Zagreba pa se u ožujku, nakon ostavki u Donjoj Dubravi u stranci govorilo kako je ideja očistiti zagrebački HDZ od svih koji nisu slijepo poslušni višim stranačkim strukturama
Planet HDZ: oblikovao je narative i simbole da se stvori dojam kako bez njega ne bi bilo ni samostalne RH ni pobjede u Domovinskom ratu
Svaki pokušaj dovođenja te strukture u pitanje u pravilu biva sasječen u korijenu. Na taj simbolički kapital nadovezuje se niz satelitskih organizacija
Što to Hajdaš Dončić ne bi dopustio, pa Milanovićeva Vlada prvo je branila banke!?
U prijedlogu Zakona iz 2015. o konverziji CHF kredita piše da je to temelj za "trajno rješenje problema" koji će dovesti do rasterećenja sudova, i to suci pri odbijanju tužbi potrošača koriste kao argument
Pa evo gradonačelnik Zagreba daje sve od sebe da pomogne, pretrgo se jadan da mazne obiteljima i da svojoj eliti! Nema panike!