OSJEĆAJU PRITISAK

Boeing u 2019. zaprimio najmanje narudžbi u posljednja dva desetljeća

Foto: LINDSEY WASSON/REUTERS/PIXSELL
Boeing u 2019. zaprimio najmanje narudžbi u posljednja dva desetljeća
16.01.2020.
u 09:13
To znači da je američka kompanija izgubila titulu najvećeg svjetskog proizvođača zrakoplova koju joj je preoteo europski konkurent Airbus
Pogledaj originalni članak

Američki proizvođač zrakoplova Boeing u srijedu je izvijestio da je u 2019. godini zaprimio najmanje narudžbi u posljednja dva desetljeća zbog krize prouzročene prizemljenjem zrakoplova 737 MAX nakon dvije teške nesreće.

Boeing je objavio da je prošle godine neto zaprimio narudžbe za samo 54 zrakoplova, u usporedbi s 893 u 2018. godini, izvijestio je BBC.

Isporučili su, pak, 380 zrakoplova, 53 posto manje nego u godini ranije, te najmanje od 2007. godine.

To znači da je američka kompanija izgubila titulu najvećeg svjetskog proizvođača zrakoplova koju joj je preoteo europski konkurent Airbus s isporučena rekordna 863 zrakoplova u 2019., odnosno neto 768, nakon što se uračunaju otkazane narudžbe.

Boeingovi zrakoplovi tipa MAX 737 prizemljeni su u ožujku 2019. godine nakon dvije nesreće u kojima je poginulo ukupno 346 ljudi. Zbog povlačenja iz prometa kompanija ih ne može isporučivati kupcima.

Prošlog su mjeseca obustavili proizvodnju svog dotad najprodavanijeg komercijalnog zrakoplova.

Svijetla točka za čikašku tvornicu zrakoplova bila je isporuka rekordnog broja 787 Dreamlinera u posljednja tri mjeseca 2019. godine.

Kompanija je isporučila 45 širokotrupnih putničkih zrakoplova, koji su pušteni u promet 2011. godine.

U ponedjeljak je kormilo u Boeingu preuzeo novi izvršni direktor Boeinga David Calhoun. Izjavio je da je „siguran u budućnost” kompanije, te je poručio osoblju da će mu „primarni fokus” biti vraćanje zrakoplova MAX 737 na nebo.

Calhoun je zamijenio Dennisa Muilenburga, koji je otpušten u prosincu. U upravnom odboru smatrali su da je taj potez nužan kako bi se „obnovilo povjerenje” u Boeing.

Zrakoplovna industrija također osjeća pritisak zbog straha od usporavanja globalnog gospodarstva i američko-kineskog trgovinskog rata.

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

PL
Plavakrava
18:41 16.01.2020.

Ljudi ,tradicija ,religija ,nacija ,moralnost ,kucni odgoj ,osjecaj pripadnosti i odgovornosti , zele resetirat drustvo a da to prode bez posljedica ??. Cikago je grad Obame , a danas je gradonacelnica sredovjecna Afroamerikanka i lezbejka ,grad ima medu najvecim stopama kriminala u Americi ,razvoda ,ubojstava ,narkomanije ,nije slucajno propao uljanik i Pula gubi kontrolu nad sigurnoscu i stanovnistvo opada a grad umire .Uzrocno posljedicna veza je ocita u svim gradovima i drustvima koja su zastranila