PODSJETNIK

Bandiću, Kruge 45!

Foto
15.09.2003.
u 00:00
Kuća se ne ruši jer bi se Novom Zagrebu naružila vizura na Sljeme?!
Pogledaj originalni članak

Već više godina molimo nadležne službe da se riješi problem ruševne kuće, izgrađene 1878. godine na adresi Kruge 45. Stručnjaci G.S.P-a ocijenili su kuću opasnom za daljnje stanovanje, jer je statika kuće poremećena od silnih vibracija budući da se nalazi u udubini između tri ceste.

Osobno sam bila kod predsjednice Gradske skupštine, gđe Paliković-Guden, koja me je uvjerila da se čeka novi GUP i da na tom mjestu nije dopuštena nikakva gradnja, jer bi se Novom Zagrebu naružila vizura na Sljeme?!

No, ni tri mjeseca kasnije, 10 metara od naše kuće, niče zgrada mastodont, koja sada ima pet katova i još raste. Nalazi se tik uz cestu Kruge. Gradilište je zauzelo pločnik, pa sad hodamo po sredini već ionako dovoljno prometno opterećene ceste. Teški strojevi ostavljaju oštećenja na već dotrajaloj kući i svaki čas čekamo da se nešto uruši.

Mi stanari smo bili voljni prodati kuću, imali smo i kupce, ali kako gradnja nije dozvoljena, kupci odustaju. U kući su 4 stana, otkupljena 1993., koje sada ne možemo prodati ni pojedinačno, ni kuću u cijelosti.

Kuću je obišao i bivši gradonačelnik gosp. Bandić i gđa Pavić, svi su bili i obećali rješenje, ali dogodilo se nije ništa.

Stoga pitam nadležne, kako je dobivena dozvola za gradnju zgrade zbog koje je srušeno puno starih kuća na Njivicama, a naša kuća je ostala, sad još u gorem stanju. Zar se nije u sklopu te gradnje mogla srušiti i naša kuća, te sagraditi parkiralište ili nešto novo, a nam omogućiti rješenje problema i osigurati miran krov nad glavom?

Kako sada taj kompleks od pet i više katova ne narušava Novozagrepčanima pogled na Sljeme, što je bio argument za nemogućnost prodaje naše kuće.

Tko tu kome gleda u oči i kroz prste?

Pogledajte na vecernji.hr