ISTRAŽUJEMO: SLUČAJ ACI 3.DIO

Aviobiznis s hidroavionima: Šef ACI-ja šuti od koga je kupio avion

Foto: Nel Pavletic/PIXSELL
Aviobiznis s hidroavionima: Šef ACI-ja šuti od koga je kupio avion
18.08.2023.
u 20:04
Za pokretanje poslovanja s hidroavionima, Pavić je i zaposlio bivšeg HDZ-ovog gradonačelnika Korčule Andriju Fabrisa, koji je izgubio na zadnjim lokalnim izborima.

Predsjednik Uprave ACI-ja hadezeovac Kristijan Pavić kupio je svoj privatni avion, a planira da se taj državni lanac marina bavi i zračni prijevozom. Stoga je Pavić još 2021. zaposlio višeg vlasnika tvrtke Delta Air Zdravka Delića koji je sad formalno prokurist u ACI-iju. Pavić je lani kupio avion Piper PA 28, a slučajno ili ne Delta Air, koja je ostala u Delićevom obiteljskom vlasništvu, zastupnik je toga aviona za RH. Prodaje i nove i polovne Pipere kakav je kupio i Pavić.

Prema riječima Pavića, on je 2020. prošao edukaciju za pilota malih zrakoplova. Opet slučajno ili ne Delta Air se bavi i školovanjem pilota. Pavić tvrdi da je Piper koji je kupio star 43 godine i da ga je platio 35 tisuća eura. No šuti kad pitanje od koga je kupio taj zrakoplov. Kao i na pitanje gdje je školovao za pilota. Inače cijena školovanja za pilota malih zrakoplova košta od 6000 do 10.000 eura. Usto treba dodati još i trošak liječničkog pregleda koji je oko 100 eura i teorijskog i praktičnog dijela ispita ispred nadležnog tijela  Hrvatske agencije za civilno zrakoplovstvo (HACZ) što stoji oko 400 eura. 

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

Ključne riječi


Komentari 8

Avatar tarana
tarana
13:09 18.08.2023.

Grunf je mudro zborio: "Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi.”

Avatar 365dias
365dias
13:20 18.08.2023.

rvacka je zemlja beskrajnih mogućnosti... za one sa pravom knjižicom.

HK
hr. kuna
17:05 19.08.2023.

Aviobiznis s hidroavionima.....