ODLAZAK LEGENDE ZAGREBA

Srebrić: Željka Smoleka nikada nisam vidio neraspoloženoga

Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Smolek
08.09.2016.
u 16:59
- Željko je bio duh koji je stalno stvarao akciju. Nikad ga nisam vidio neraspoloženoga. Izražavam sućut uime 1600 hrvatskih nogometnih klubova, rekao je viši savjetnik predsjednika HNS-a Zorislav Srebrić
Pogledaj originalni članak

Komemoracija za pokojnog Željka Smoleka održana je danas u prostorijama NK Zagreba u Kranjčevićevoj ulici.

– Željko je bio duh koji je stalno stvarao akciju. Nikad ga nisam vidio neraspoloženoga. Izražavam sućut uime 1600 hrvatskih nogometnih klubova – rekao je viši savjetnik predsjednika HNS-a Zorislav Srebrić. Nakon toga su se okupljeni, među kojima je bio i Smolekov suigrač i prijatelj, glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora Josip Čop, upisali u knjigu žalosti.

Podsjetimo, Smoleka je na Pagu ubola osa, a kako je na to bio alergičan, to se pokazalo kobnim. Supruga ga je nagovarala na odlazak liječničku, što on nije odmah učinio, a nakon 20 minuta pronašla ga je u kupaonici bez svijesti. Alergijska reakcija brzo je uznapredovala te zaustavila rad srca velikog nogometaša koji je umro u 64. godini.

Jedan od najboljih zagrebačkih nogometaša napravio je veliku karijeru igrajući za zagrebački Kemičar (od 1967. do 1969.) i NK Zagreb od 1969. do 1984., za koji je odigrao 670 utakmica. Bio je član generacije koja je izborila prvu ligu, a igrao je na poziciji lijevog krila. Nakon karijere obavljao je više dužnosti u voljenom klubu u kojem je ukupno proveo 35 godina pa se s pravom smatra jednom od najvećih legendi NK Zagreba.

>> Nakon uboda ose, preminuo jedan od najvećih zagrebačkih nogometaša Željko Smolek

PRIRODNA BARIJERA

Zaštite se od znatiželjnih pogleda: Ovih 7 biljaka rastu 'kao lude' i stvaraju savršen zaklon u samo jednoj sezoni

Svatko tko posjeduje vrt ili dvorište želi stvoriti vlastitu privatnu oazu, zaklonjeno utočište daleko od ostatka svijeta. Iako se ograda čini kao najočitije rješenje, živa ograda nudi neusporedivo više - ona diše, mijenja se s godišnjim dobima, prigušuje buku i hvata prašinu, pretvarajući običnu granicu posjeda u živopisan i dinamičan zid zelenila.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

CI
cika123
21:05 08.09.2016.

Počivaj u miru dobri čovječe.