RUKOMETNA LIGA PRVAKA

Zagreb nije uspio iznenaditi PSG, Vujović: Nisam zadovoljan, častan poraz za mene ne postoji

PPD Zagreb - PSG
10.02.2016.
u 20:22
– Mandalinić i Šebetić budućnost su hrvatskog rukometa, ali moraju još raditi kako bi mogli odlučivati ovakve utakmice. Čini mi se i da je sudački par trunku bio naklonjen momčadi PSG-a – rekao je Vujović.

PPD Zagreb izgubio je od PSG-a (25:23) u utakmici 11. kola rukometne Lige prvaka. Momčad Veselina Vujovića u odlično popunjenoj Areni odigrala je vrlo dobru utakmicu, no moćni pariški sastav bio je prejak.

Zagreb je odlično otvorio utakmicu i poveo sa 3:0, no PSG je onda dodao gasa i otišao na 11:6. Na poluvremenu je bilo 15:10, a Parižani su nakon toga poveli sa sedam golova prednosti (21:14).

No, Zagreb se uspio vratiti i na krilima sjajnog Ivana Stevanovića koji je ušao u nastavku i skupio 13 obrana doći na minus tri. Mandalinić, Šebetić i Kovačević u zadnjim su minutama mogli dovesti Zagreb na dva gola zaostatka, ali nisu bili precizni i tu je priči bio kraj. Završilo je sa 23:25.

Unatoč porazu, raduje odličan nastup Mandalinića koji je s pet pogodaka bio najbolji strijelac Zagreba. Bile su mu to prve minute od teške ozljede koju je zaradio prošle godine. Po četiri pogotka dodali su HorvatPavlović i Šebetić, dok je na drugoj strani najučinkovitiji bio Hansen sa sedam golova.

– Nisam zadovoljan. Kažu da je ovo častan poraz, ali za mene to ne postoji. PSG je iskusnija momčad, Mandalinić i Šebetić budućnost su hrvatskog rukometa, ali moraju još raditi kako bi mogli odlučivati ovakve utakmice. Čini mi se i da je sudački par trunku bio naklonjen momčadi PSG-a – rekao je Vujović.

Ivan Stevanović branio je u drugom poluvremenu umjesto Filipa Ivića i pružio sjajnu partiju.

– Ivić je u prvom poluvremenu odradio odličan posao, a u drugom smo bolje odigrali obranu. Imam samopouzdanja s Europskog prvenstva, ali najvažnije je da smo odigrali dobro. Lijepo je vidjeti ovako ispunjenju Arenu.