Veliki rezultat Slavena Bilića na Anfieldu, West Ham šokirao Lovrena i Kloppa

Liverpool - West Ham
11.12.2016.
u 19:39
Dejan Lovren odigrao je prvih 45 minuta za Liverpool.

Nogometaši West Hama napravili su iznenađenje i remizirali s Liverpoolom na Anfieldu, završilo je 2:2. Iako su gosti došli bez imperativa na ovo gostovanje, što se može vidjeti i po tome da se ultimatum čelnika kluba upućen hrvatskom stručnjaku nije odnosio na ovaj susret, odigrali su jako dobro i zasluženo uzeli bod.

A krenulo je jako loše za njih jer je Liverpool, od kojeg se ove sezone očekuje i borba za naslov prvaka, poveo već u petoj minuti. Lallana je zabio već četvrti gol ove sezone, a lani mu je za to trebalo čak 30 utakmica.

No, gosti se nisu predali, izjednačio je Payet u 27. minuti iz slobodnog udarca. Bio mu je to treći takav gol za čekićare, nitko u ligi u tom razdoblju nije zabio više na taj način. Samo 12. minuta kasnije Antonio je zabio svoj sedmi gol u sezoni, prvi koji nije postignut glavom. Bio je to šok za domaćina koji je na odmor otišao s minusom, iako je prvi poveo, a to mu se na Anfieldu nije dogodilo od 2009. godine i susreta protiv Birminghama.

No, nakon samo tri minute nastavka Origi je izjednačio nakon velike pogreške vratara West Hama, a to je ujedno bio i konačni rezultat. Sučevim zviždukom za kraj postalo je jasno da prvi puta ove sezone niti jedna gostujuća momčad u cijelom kolu nije uzela tri boda.

Na kraju će zadovoljniji biti gosti kojima je ovo, ako se u obzir uzme ovosezonska forma i stanje na ljestvici, biti veliki rezultat. Slijede dvije domaće utakmice pa bi se Bilić i njegova momčad mogli izvući iz krize i eventualnim pobjedama skočiti u gornji dio.

Što se redsa tiče, ovaj rezultat za njih je i mali šok jer su se propustili bodovno izjednačiti s drugoplasiranim Arsenalom i približiti vodećem Chelseaju.