Vegas prvi put poveo u finalu Zapada

Vegas Winnipeg
17.05.2018.
u 09:45
Golden Knights mogu prednost povećati u petak kada se, opet na njihovom terenu, igra četvrta utakmica.

Vegas Golden Knights su poveli prvi put u finalnoj seriji Zapadne konferencije nakon što su sinoć u trećoj utakmici kod kuće svladali sa 4:2 Winnipeg Jetse.

Vegas, koji je u svojoj prvoj sezoni u NHL-u stigao do konferencijskog finala, poveo je nakon samo 35 sekundi igre golom Jonathana Marchessaulta. Mark Scheifele je izjednačio pet minuta kasnije, ali Golden Knights opet dolaze u vodstvo pogotkom Jamesa Neala. Tri minute kasnije Alex Tuch povećava prednost Golden Knightsa na 3:1. U zadnjoj trećini Winnipeg se približava na 3:2 nakon drugog gola Scheifelea, najboljeg strijelca doigravanja. Jets su pokušavali izjednačiti, ali nisu mogli svladati odličnog vratara Vegasa Marc-Andréa Fleuryja koji je na kraju utakmice upisao 33 obrane. Marchessault je zabio i četvrti gol za Vegas tri sekunde prije kraja utakmice.

Pobjednik ove serije igrat će u finalu Stanley Cupa protiv pobjednika iz finalnog susreta Istočne konferencije u kojem igraju Washington Capitals i Tampa Bay Lightning. Capitals vode sa 2:1 u seriji prije četvrte utakmice koja je na rasporedu u četvrtak u Washingtonu.

ZAPADNA KONFERENCIJA
finale:
Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets 4:2
(Vegas vodi 2:1 u seriji na četiri pobjede)

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?