Wales svladao Slovačku 2:1 u debiju na Euru

Wales - Slovačka
11.06.2016.
u 20:15
Čovjek odluke stigao je s velške klupe. Hal Robson-Kanu zamijenio je u 71. minuti Jonathana Williamsa, da bi u 81. minuti doveo Wales u vodstvo od 2:1.

Premijeru iz snova imala je reprezentacija Walesa na stadionu Matmut Atlantique u Bordeauxu. U teškoj utakmici svladali su dobru reprezentaciju Slovačke 2:1 i tako otvorili natjecanje u skupini B Europskog nogometnog prvenstva.

Mrežu Slovaka načeo je Gareth Bale u desetoj minuti susreta. Iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio je nebranjeni dio Kozacikove mreže za vodstvo Walesa 1:0. Ostatak prvog poluvremena nije ponudio velika uzbuđenja.

U drugom poluvremenu iznenađenje je došlo sa slovačke klupe. Izbornik Kozak uveo je Ondreja Dudu, koji mu se samo mu se samo minutu nakon ulaska u igru na najljepši način "odužio". U 61. minuti utakmice Rober Mak probio je po desnoj strani i dao povratnu loptu za Dudu, koji je zabio za poravnanje rezultata.

Čovjek odluke stigao je također s klupe, ali one velške. Hal Robson-Kanu zamijenio je u 71. minuti Jonathana Williamsa, da bi u 81. minuti doveo Wales u vodstvo od 2:1.