Osijek - Hajduk
07.11.2015.
u 16:56
Bijeli su na put krenuli bez Ohandze, Pejića, Nižića, a u Splitu je ostao i nedovoljno zaliječeni Velazquez.

Nakon niza od 11 utakmica bez poraza i zasjedanja na vrh HNL-a, Hajduk je posustao. Prvo je stiglo prizemljenje i poraz od Rijeke (0:3), a danas je u 16. kolu HNL-a slavio i Osijek. Momčad Zorana Zekića u 16. kolu HNL-a u Gradskom vrtu pobijedila je sa 1:0.

Hajduk je na put otišao bez dosta prvotimaca, nije bilo Ohandze, Pejića, Nižića i Velazqueza, a u prvom dijelu Burićeva momčad bila je potpuno bezopasna. Osijek je, pak, ima nekoliko prilika, a najbolju u osmoj minuti nije iskoristio Lesjak. Milić je srušio Arsenića u kaznenom prostoru, a Dalibor Mlakar pokazao na bijelu točku, no udarac Lesjaka obranio je Lovre Kalinić.

Kad već tada Osijek nije došao u vodstvo, dogodilo se to u 41. minuti. Škorić je uposlio Tomislava Šarića, a on preciznim udarcem zabio za vodstvo domaćina.

U nastavku je Hajduk imao prividnu inicijativu, hvatao je prednost, ali bez konkretne prilike. Ništa značajno Burićeva momčad nije napravila pa je Osijek zasluženo stigao do svoje treće pobjede u ovom prvenstvu. Ostao je i dalje deveti sa 13 bodova, dok je Hajduk i dalje na drugoj poziciji s dva boda više od Dinama, ali ima i susret više.

>>Mamić: Ćorić neće igrati, a možda ga prodamo ako nas ponuda zadovolji!