Velika pobjeda Šibenika u borbi za opstanak! Dinamo poražen na Šubićevcu (2:1)

Šibenik: HNK Šibenik i GNK Dinamo u utakmici 25. kola Prve HNL
Autori Vecernji.hr, Hina
11.03.2023.
u 20:00
Deveti Šibenik sada ima 23 boda, sedam više od posljednje Gorice, dok je Dinamo ostao na 56 bodova, 12 više od drugog Hajduka.

Nogometaši Šibenika osvojili su tri velika boda u borbi za ostanak svladavši na svom Šubićevcu vodeći Dinamo sa 2-1 (2-0) u susretu 25. kola HNL-a.

Šibenčani su do velike prednosti od 2-0 stigli pred kraj prvog poluvremena pogocima Mislava Matića (40) i Ivana Dolčeka (42), dok je u nastavku Stefan Ristovski (64) smanjio na konačnih 2-1.

U prvom poluvremenu suparnici su bili ravnopravni, a nakon nekoliko neiskorištenih situacija s obje strane Šibenčani su u manje od dvije minute dva puta pronašli put do mreže koju je čuvao Livaković.

U 40. minuti Arai je hitrim korakom krenuo ka gostujućim vratima, Baturina ga je zaustavio prekršajem na 40-ak metara od gola. Uslijedio je ubačaj na 10-ak metara od gola, lopta je nakon nekoliko odbijanja pala pred nogu Matiću koji je preciznim prizemnim udarcem pogodio sam donji lijevi kut suparničkog gola.

Netom što se krenulo s centra, Mišić je nonšalantno vraćao loptu prema svojim obrambenim igračima, to dodavanje presjekao je Dolček i krenuo sam prema Livakoviću te ga rutinski svladao.

Šibenik se u nastavku ograničio na obranu vodstva, a uvjerljvo vodeći sastav domaćeg prvenstva se pokušao spasiti tek drugog poraza u sezoni. Kada je Ristovski u 64. minuti bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta Bulata i smanjio na 2-1 činilo se kako je na pravom putu, no do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao te su domaći uspjeli upisati prvu pobjedu protiv Dinama na Šubićevcu nakon 13 godina.

navijači dobili bitku za šimića

Rat za dokument koji drži Mamićev model je ključ, tek kreće bitka za slobodni Dinamo

S novim Statutom Dinamo će u puno manjoj mjeri moći služiti interesu pojedinaca te će šanse da se ponovi neki novi Mamić biti svedene na minimum. I nikad više neće moći biti bankomat jedne obitelji i njihovih najbližih suradnika. A kada Statut zaista zaživi, Bad Blue Boysi će konačno moći maknuti veliki transparent sa sjeverne tribine na kojem piše: "Sloboda Dinamu". Jer Dinamo će tada postati slobodan.