ZBOG UPORNOSTI

Talijanski mediji puni hvale za Dalićeva dragulja: Dali mu i poseban nadimak

28.09.2021.
u 12:05

U 6. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Torino, koji vodi hrvatski trener Ivan Jurić, u ponedjeljak je na gostovanju kod Venezije odigrao 1-1.

Torino je poveo golom hrvatskog reprezentativca Josipa Brekala u 56. minuti. Wilfried Stephane Singo probio se po desnom boku i odlično je uposlio Brekala koji iz blizine trese mrežu. Brekalo je za Torino igrao do 79. minute, a Marko Pjaca nije bio na raspolaganju zbog ozljede.

Hrvatski je reprezentativac oduševio i tamošnje sportske novinare. Tako ugledni list, Gazzetta dello Sport piše:

"Komarac nije prestajao mučiti obranu Venezije. Postigao je gol, a uz to je bio najopasniji igrač Torina. Sam Brekalo nije bio dovoljan za tri boda", hvale Hrvata koji je zbog svoje upornosti dobio nadimak komarac.

Domaćini su izjednačili iz penala u 79. minuti, a strijelac je bio Mattia Aramu. Kazneni udarac skrivio je Koffi Djidji, a usput je zaradio drugi žuti karton, pa je do kraja susreta Torino imao igrača manje.