Uvertiru za utakmicu Šibenika i Hajduka na Šubićevcu (17 sati) u zadnjem kolu prvenstva odradili su Šibenski Funcuti i Torcida koji su krenuli u obračun u blizini stadiona. Unatoč strogim mjerama osiguranja, rigoroznim pregledima i velikom broju policije koja je od jutra stacionirana na svim ulazima u grad kao i na Šubićevcu, zaraćene skupine navijača ipak su umalo došle do bliskog kontakta, ali brzom reakcijom policije spriječena je 'makljaža'
MUP je izvijestio da je do izgreda došlo u 15:20 u ulici bana Ivana Mažuranića, a prilikom intervencije ozlijeđen je jedan policijski službenik. Policija je izgrednike 'poslagala' na cestu kod nadvožnjaka na Šubićevcu.
"Brzom reakcijom policijskih službenika spriječen je sukob manje grupe gostujućih i domaćih navijačkih skupina, u kojoj je jedan policijski službenik ozlijeđen. Postupanje je u tijeku kao i kvalifikacija ozljede", javlja MUP.
Zbog sudjelovanja u tučnjavi i prisile prema službenoj osobi privedeno je 19 osoba, a kriminalističko istraživanje u tijeku. Policija je kasnije objavila i kako su prije početka utakmice našli manju količinu pirotehnike.
Gostujući navijači za utakmicu su dobili 600 ulaznica isključivo za istočnu tribinu, no interes navijača Hajduka je puno veći. U Šibenik ih je stiglo više od tisuću prema neslužbenoj procjeni.
Live tekstualni prijenos svih utakmica zadnjeg kola kao i reakcije nakon utakmica možete pratiti OVDJE.
Ima li glupljeg naroda od nogometnih navijaca ....