Španjolcima se to dogodilo prvi put u povijesti

Španjolska - Engleska
16.10.2018.
u 09:10
Southgateova momčad je već u prvom poluvremenu dvoboja u Sevilli pokazala snagu, lada su Sterling (2) i Rashford tresli De Geinu mrežu

Engleska je u Ligi nacija uzvratila Španjolskoj za poraz od prije mjesec dana na Wembleyju. Southgateova momčad je već u prvom poluvremenu dvoboja u Sevilli pokazala snagu, lada su Sterling (2) i Rashford tresli De Geinu mrežu. Španjolci su u nastavku tek ublažili poraz (2:3), a strijelci su bili Paco Alcácer i Sergio Ramos.

Ovo je bio prvi trijumf engleske reprezentacije u Španjolskoj od veljače 1987. kada su Tri lava u prijateljskoj utakmici pobijedila Furiju s 4:2. Tada je sva četiri gola za Engleze zabio Gary Lineker.

No dvoboj u Sevilli pamtit će se po jednoj zanimljivost. Naime, Španjolci dosad u natjecateljskoj utakmici kod kuće nikada nisu primili tri pogotka. A španjolska reprezentacija prvu je utakmicu igrala 1920. godine.