Paraolimpijci

Sokolović i Mizdrak bez plasmana u slalomu

18.01.2016.
u 19:57
Dino Sokolović je nakon loše prve vožnje u konkurenciji sjedečih skijaša zauzimao osmo mjesto.

Hrvatski paraolimpijci Dino Sokolović i Damir Mizdrak ostali su bez plasmana u slalomu prvog dana natjecanja Svjetskog kupa u alpskom skijanju za osobe s invaliditetom u talijanskom Tarvisiju.

Dino Sokolović je nakon loše prve vožnje u konkurenciji sjedečih skijaša zauzimao osmo mjesto. U drugoj vožnji se "bacio na glavu" i izletio na sredini staze. Pobijedio je Japanac Taiki Morii.

Damir Mizdrak i njegov vodić Luka Debeljak u konkurenciji slijepih i slabovidnih također nisu završili utrku slaloma. Nakon prve vožnje zauzimali su 11. mjesto, da bi u drugoj izletjeli u prvoj polovici staze. Slavio je Slovak Miroslav Haraus.
U Tarvisiju  prijavljeno je 18 zemalja s ukupno 90 skijašica i skijaša u svim kategorijama.