Hrvatska rukometna reprezentacija ne igra u 20.30 sati kao što bi u prošlosti uvijek igrao domaćin, već u 18 sati i morat će se velik broj navijača požuriti s posla kako bi uhvatili svoje mjesto na tribini. Domagoj Duvnjak, kapetan Hrvatske, mrštio se kada je doznao da igramo 2,5 sata ranije. Ljutnja je opravdana jer ne samo da smo izgubili tih 2,5 sata već ne treba zanemariti ni činjenicu da su Mađari imali dan više slobodno jer su svoju zadnju utakmicu u skupini igrali u subotu. Na put od Varaždina, gdje su igrali drugi krug, do Zagreba neće potrošiti puno vremena, niti će ih taj put jako omesti u pripremi utakmice.
E, sad da se vratimo na termin utakmice. Nažalost, Svjetski rukometni savez je taj koji određuje vrijeme igranja utakmica, a kako je francuska televizija puno jači sponzor IHF-u od RTL-a, onda je sve bilo jasno. Tko jači, taj kvači. Još su Francuzi inzistirali da naša utakmica počinje u 17.30 sati.
– Nisam dao, pregovori su bili teški, ali sam uspio izboriti termin u 18 sati. Pola sata ranije napravilo bi velik problem svim onim našim navijačima koji dolaze iz okolnih gradova. Kako bi navijač koji radi u Čakovcu do 16 ili 16.30 sati stigao na utakmicu u Zagreb? – rekao je Silvio Njirić, direktor marketinga Hrvatskog rukometnog saveza.
Sad će još postaviti dance za suce i dijeljenje "pravde" mafijaüki je taj IHF s njegovom mumijom od predsjednika.