Sjajni Filip Mihaljević pomeo konkurenciju i osvojio zlato na EP-u!

2022 European Championships
15.08.2022.
u 22:02
Hrvatski rekorder u bacanju kugle ostvario je čak pet hitaca preko 21 metra udaljenosti, i drugi najbolji hitac bio je njegov, što potvrđuje njegovu apsolutnu dominaciju na večerašnjem natjecanju.

Hrvatska je osvojila novu medalju na atletskom Europskom prvenstvu. Nakon sjajne Matee Parlov Koštro koja je danas ranije osvojila srebrnu medalju u maratonu, zlatom se okitio Filip Mihaljević u bacanju kugle.

Mihaljević je imao u svih šest serija ispravne hice, a najdalje je bacio u šestoj seriji 21.88 metra.

Drugo mjesto zauzeo je Srbin Armin Sinančević s 21.39 metara, a treći je bio češki bacač Tomaš Stanek s 21.26 metara.

Nakon ovog velikog dana za hrvatsku atletiku, novu priliku za odličja imat ćemo u utorak kada će u finalu ženskog bacanja diska nastupiti Sandra Perković i Marija Tolj, a u muškom skoku u dalj Marko Čeko.

EKSKLUZIVNO ZA VEČERNJI

Tko je Hrvatica koja je izvela atletsko čudo? Mate Parlov joj je rođak, plakala je jer ovo sanja otkako trči

Matea Parlov Koštro (30) napravila je jednu od najvećih atletskih senzacija u povijesti europskih atletskih prvenstava. Osvojila je srebrnu medalju u maratonu, a to je prva trkačka medalja za Hrvatsku u povijesti velikih natjecanja. Dosad su medalje za Hrvatsku, od njezine nezavisnosti, osvajale Blanka Vlašić (vis), Sandra Perković (disk), Ana Šimić (vis) i Sara Kolak (koplje).