Leteći Nijemac

Red Bull liga za sebe, Vettelu pole position na VN Japana

06.10.2012.
u 09:00
Vozač Red Bulla bio je najbrži u kvalifikacijama, a iza njega smjestio se momčadski kolega Mark Webber, dok će s trećeg mjesta startati Kamui Kobayashi (Sauber).

Dok su u Europi pijevci naviještali novi dan, a poneki zalutali boem tražio svoju kuću, Sebastian Vettel nezaustavljivo je jurio stazom Suzuka u kvalifikacijama za Veliku nagradu Japana. Aktualni dvostruki svjetski prvak dominantno je osvojio pole position s vremenom 1:30.839, ispred momčadskoga kolege Marka Webbera (+0.251) te McLarenova Jensona Buttona (+0.451), ali je on zbog zamjene mijenjača bačen pet mjesta unatrag, na osmo, a treću startnu poziciju tako je zauzeo Kamui Kobayashi iz Saubera (+0.861). Vodeći u ukupnom poretku, Fernando Alonso iz Ferrarija, sutra će u osam sati ujutro po srednjeeuropskom vremenu krenuti sa šest pozicije, a njegov glavni konkurent Lewis Hamilton (McLaren) startat će s devetog mjesta.