Potpuni preokret u Walesu! Dudu donio pobjedu u 87. minuti!

Hrvatska Wales
Dejan Lovren (1)
26.03.2013.
u 20:04
U ovim kvalifikacijama Hrvatska je odigrala najlošiju utakmicu i uz puno sreće došla do pobjede u samoj završnici utakmice

Hrvatska se nije oporavila od utakmice sa Srbijom, u Walesu je zamalo platila danak pražnjenju u toj utakmici koja se igrala u petak. Hrvatska je pobijedila 2:1, ali je igrala jako loše, pa i krivo, s previše dugih lopti, nabacivanja, kao da nam je uobičajen "otočki" nogomet. A Welšani su igrali od noge do noge....

Kao da smo mi otočani

To što je naša reprezentacija odigrala u prvih 45 minuta bio je užas. Toliko nepovezano, toliko pogrešaka koje su davale mogućnost Walesu da lako uzima loptu i onda prijeti.

Sve naše zvijezde, sve sjajni tehničari, nisu uspjeli zadržati loptu, organizirati igru i stvoriti smisleniju akciju iz koje bismo mogli postići pogodak.

Da to neće biti dan naše reprezentacije, nagovijestilo je Ćorlukino rušenje Balea i žuti karton već u šestoj minuti zbog kojeg ga neće biti protiv Škotske. Poslije je žuti zaradio i Lovren, pa je i on otpao za Škotsku, a u drugom dijelu je i Modrić požutio i eliminirao se iz susreta 7. lipnja sa Škotima.

Hrvatska je do odmora dvaput zaprijetila, Sammirov je udarac otišao pored vrata, a Eduardov udarac uspio je obraniti domaći vratar. I onda je sve krenulo u pogrešnom smjeru, u 20. minuti sudac je procijenio da je Dejan Lovren srušio Joea Ledleya, a Gareth Bale bio je siguran. Tukao je po sredini gola, Pletikosa je otišao u svoju desnu stranu i Wales je poveo.

I na kraju u 45. minuti još smo mogli biti sretni što smo gubili samo s rezultatom 1:0 jer Bale je još jednom iskušao svoj udarac, ali je Pletikosa obranio da bi u 38. minuti najbolji igrač Walesa bio u "matnoj" situaciji, sam je išao prema Pletikosi, ali tukao je preko vratnica.

U nastavak je Štimac krenuo s drukčijom formacijom, izvadio je lošeg Badelja, a u igru posla Schildenfelda, s time da je odlučio igrati samo s tri igrača u zadnjoj liniji. Zanimljivo, Alen Bokšić prije dva dana rekao je da to nisu uigravali, da se protiv Walesa ne može eksperimentirati, a Štimac se ipak odlučio za taj riskantan potez.

Naši su ušli agresivnije u taj nastavak, doduše, dojam je da su previše igrali na visoke ubačene lopte, a mi u napadu pravog skakača nemamo. Iz to nekakvog pritiska glavom je zaprijetio Eduardo, ali bio je neprecizan.

Sad nam Wales prijeti

U 60. minuti Hrvatska je bila blizu izjednačenju, Srna je opalio, Eduardo skrenuo loptu, a čudesnim refleksom obranio je Myhill. No, u 77. je stiglo izjednačenje, Lovren je odlučio opaliti sa 30 metara, Myhill nije vidio loptu i ta je bomba završila u mreži. I kad se očekivao kraj, i gubitak dva boda, Eduardo je uspio primiti loptu od Olića i volejem kroz noge Myhillu zabiti za pobjedu od 2:1.

Srbija je pobijedila Škotsku, a Belgija je bila bolja od Makedonije pa je sve na tablici ostalo isto, Hrvatska se uspjela spasiti iako je igrala jako, jako loše.

Tijek utakmice pogledajte u našem live-boxu!