TREĆI PUT U NIZU

Porsche pobijedio na utrci 24 sata Le Mansa

19.06.2017.
u 00:30
Njemačko-nizozemska posada je za upravljačem Porsche 919 Hybrid osvojila već 19. pobjedu za Porsche na jednoj od najtežih utrka na svijetu.

Ekipa Porschea u sastavu Timo Bernhard, Brendon Hartley i Earl Bamber pobijedila je na 85. izdanju prestižne automobilističke utrke 24 sata Le Mansa.

Njemačko-nizozemska posada je za upravljačem Porsche 919 Hybrid osvojila već 19. pobjedu za Porsche na jednoj od najtežih utrka na svijetu pri čemu treću u nizu.

- Bila je ovo luda utrka, pravi spektakl - kazao je Nijemac Bernhard, koji je 2010. slavio za upravljačem Audija.

- Činilo se kako smo daleko od postolja, no u jednom trenutku sve se okrenulo i počeli smo vjerovati - dodao je Novozelanđanin Hartley.

Pobjednici su izbili u vodstvo tek jedan sat prije kraja. Timo Bernhard je Ho-Pin Tunga iz ekipe slavnog glumca Jackieja Chana prestigao sat vremena prije kraja i potom su uspjeli zadržati vodstvo,.

U 24 sata odvozili su 367 krugova. Britanac Oliver Jarvis, Francus Thomas Laurent i Kinez Tung Hon-pin na koncu su imali krug manje.

Treće mjesto s tri kruga zaostatka osvojili su Švicarac Mathias Beche, Brazilac Nelson Piquet mlađi i Danac David Heinemeier Hansson.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?