SP U VATERPOLU

Tucak je ovim govorom razbudio Barakude: 'Dobro koji vam je k****?!'

23.06.2022.
u 21:04
Zatim su pet minuta prije kraja treće četvrtine ponovno imali maksimalnih sedam pogodaka prednosti - 10:3. No, onda su se mlade snage opustile, razbranili su njemačkog vratara Schenkela i za čas su Nijemci došli na 10:7.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija slavila je protiv reprezentacije Njemačke 13:9 u drugom kolu natjecanja po skupinama Svjetskog prvenstva u Mađarskoj. Barakude su odlično ušli u utakmicu te krajem druge četvrtine imali vodstvo 8:1.

Zatim su pet minuta prije kraja treće četvrtine ponovno imali maksimalnih sedam pogodaka prednosti - 10:3. No, onda su se mlade snage opustile, razbranili su njemačkog vratara Schenkela i za čas su Nijemci došli na 10:7. Hrvatska u razdoblju od čak deset minuta nije postigla nijedan pogodak, a nije da reprezentativci nisu imali dobrih prilika.

Zbog toga je morao reagirati hrvatski izbornik Ivica Tucak minutom odmora. Po uzoru na svog kolegu izbornika srpske reprezentacije Dejana Savića, Tucak je morao podignuti glas kako bi razbudio svoje momke:

- Dolazite u kontru jedan na nula, od k**** šutevi u golmana, ja ću lako... Dobro koji vam je k****? - urlao je Tucak.

- Sad se j***** s njima kojima skaču po glavi! Pet puta sami i šut u prsa. Koji vam je k****? - ponavljao je izbornik.

Na kraju je ipak pronašao smirenosti kako bi objasnio akciju koja će se odigrati, što je urodilo plodom. Hrvatska je ubrzo nanizala tri pogotka i potopila njemačke nade za pozitivan ishod.

Cijeli video minute odmora pogledajte OVDJE.