Nakon španjolskog giganta, u nedjelju stiže Radnički, a zatim naredne srijede Gordan Giriček s turskim Fenerbahčeom.
- Dolazi nam momčad koja je favorit i u Euroligi i u španjolskom prvenstvu, a po meni su napravili najbolju momčad u posljednjih 10 godina - sipao je "bombone" trener Velimir Perasović i dodao:
- Doveli su pet igrača koje je htjela cijela Europa (Mickael, Ndong, Lorbek, Morris, Rubio op.a.) i svim mojim igračima treba biti zadovoljstvo igrati protiv takve momčadi.
Unatoč snazi protivnika, Cibona vjerojatno neće istrčati s mišlju "Važno je sudjelovati".
- U boljem smo momentu nego što smo bili kada smo dočekali Sienu. Momčad ima jasnije konture i četvrtak će nam pokazati možemo li parirati tako jakoj momčadi - objašnjava Peras koji ima 11 igrača na treningu.
Vedran Vukušić i dalje ima problema s kukom, Goran Vrbanc ponovno nema sreće jer mu je opet puknuo mišić, a Dalibor Bagarić je počeo trenirati, iako "nakon mjesec dana stanke treba dosta vremena da bude spreman za veću minutažu" kaže Peras. Cibonino gostovanje u Blaugrani (81:59) pokazalo je kako se vukovi mogu nositi sa zvijezdama koje predvodi Juan Carlos Navarro. Iako su u cijeloj sezoni upisali tek jedan poraz, susreti s Asvelom i Žalgirisom pokazali su da su i Katalonci "samo ljudi".
- Igramo na domaćem terenu, gdje pogotovo mladoj momčadi kao što je naša, znaju ući neki šutevi koji na gostovanju ne ulaze. Vjerojatno ćemo koristiti i zonsku obranu, ali Barcelona ima igrače kojima to nije problem. Ako budemo dovoljno energični i koncentrirani možda i pronađemo svoju šansu - ponudio je dašak optimizma Perasović pred susret za koji vlada veliki interes, ali ulaznica još ima.
Perasović: U Zagreb dolazi najbolja momčad Europe
U show je ušla sa 148 kg, izgubila je 39 kg, a evo kako Samanta danas izgleda, transformacija je nevjerojatna
Danas nam stiže veliki astrološki preokret: Mlad Mjesec u Strijelcu donosi kaos za jedne, a životne prilike za druge
FOTO Ovo su najduže zmije na svijetu: U Hrvatskoj imamo jednu koja naraste do 2,6 metara
Kada govorimo o zmijama koje obitavaju na području Hrvatske, svakako se ističe četveroprugi kravosas
Noćni požar progutao dom, imanje i godine truda supružnika iz Petrijanca: ‘Bez toga ne možemo dalje’
Biserka i njezin suprug u požaru su izgubili sve što su marljivo gradili godinama. Iako će se emotivno oporavljati još dugo vremena, osiguranje im je pomoglo da ne ostanu bez krova nad glavom
Hrvatska ima ono o čemu ostatak Europe sanja i još ga ne koristimo dovoljno
Igraju li 5 na 5 ili če Baca samo sa 4 protiv 5 Ciboninih da bude zanimljivije..