Ovo se nije dogodilo od 2005.: Pogledajte kako je Modrić sudjelovao u nesvakidašnjoj situaciji

Modrić zabio gol, ali Real Madrid odigrao 2:2 protiv Elchea
24.01.2022.
u 11:25
Bio je to prvi slučaj još od 6. studenoga 2005. da za Real na istoj prvenstvenoj utakmici različiti igrači promaše i zabiju iz penala. Sada su to napravili Benzema i Modrić, a prije 16 godina iz penala je promašio Robinho, a zatim zabio Roberto Carlos.

Real Madrid je u nedjelju, u susretu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva, na Santiago Bernabeu odigrao 2:2 protiv Elchea.

Bio je to odličan susret u kojem kraljevski klub pri rezultatu 0:0 nije realizirao kazneni udarac, gosti su potom imali 2:0, no Real je u posljednjih 10 minuta uspio izjednačiti, a Realov povratak krenuo je golom hrvatskog reprezentativca Luke Modrića.

Madridski klub imao je sjajnu priliku za vodstvo u 33. minuti, no Karim Benzema nije realizirao jedanaesterac, točnije prebacio je vrata. Bio je to njegov prvi promašeni jedanaesterac u Primeri nakon što je prethodnih 13 zabio.

Umjesto vodstva, Real je devet minuta kasnije primio pogodak, a strijelac je bio Lucac Boye. U 76. minuti Pere Milla zabio je za 2:0 gurnuvši Elche korak do velike pobjede.

Međutim, Real se ipak uspio spasiti poraza. Domaćin je u 82. minuti dobio novi kazneni udarac, ovoga puta pucao je Modrić i pogodio. Bio je to Modrićev 30. gol u 415. nastupu za Real. Ujedno, bio je to prvi slučaj još od 6. studenoga 2005. da za Real na istoj prvenstvenoj utakmici različiti igrači promaše i zabiju iz penala. Sada su to napravili Benzema i Modrić, a prije 16 godina protiv Zaragoze iz penala je promašio Robinho, a zatim zabio Roberto Carlos.

Modrićev gol možete pogledati OVDJE.

Od poraza Real je spasio Eder Militao pogodivši za 2:2 u drugoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Viniciusa Juniora.

Video – Luka Modrić je nadmašio Ibrahimovića, Zidanea, Platinija, Ramosa...